Runda zasadnicza zakończona! Wyłoniliśmy najlepszych zawodników, odpowiednio: bramkarza, obrońcę, pomocnika, oraz napastnika! Każda gwiazda zostanie przez nas prześwietlona, a Wy drodzy czytelnicy będziecie mogli przez to lepiej ją poznać. Zapraszamy na pierwszy wywiad Lucjana, którego gościem specjalnym był najlepszy goalkeeper minionej rundy – Michał Pawlak znany jako – IES_michosz, „nielegalny” wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych swojej drużyny i zanotował w nich aż 17 czystych kont! Znakomity wynik!

1. [PLWK-Lucjan] Cześć Michosz! Zostałeś najlepszym bramkarzem rundy zasadniczej PLWK, jak się z tym czujesz?

Michał Pawlak: Cześć Lucek, cóż było już wiele sezonów, gdzie ocierałem się o ten tytuł, jednak tym razem już bezkonkurencyjnie zdobywam ten tytuł. Jak się z tym czuje? Świetnie, zważywszy na to, ze wielu nadal nazywa mnie „ręcznikiem” a bramkarzy z ich klubów zjadam na śniadanie.

2. Ile masz lat, kiedy zacząłeś grać w Wirtualne Kluby?

Mam 21 lat, a w wirtualne kluby zacząłem grać w fifie 15, wtedy kiedy FVPA na PS4 dopiero startowało.

3. Czy miałeś kiedyś styczność z piłką nożną? Na jakiej pozycji najczęściej grałeś?

Występowałem w A-Klasie i B-Klasie na pozycji lewego obrońcy. Jednak moja przygoda z piłką nie trwała długo, a po jej zakończeniu zostałem sędzia piłkarskim i tak jest do dziś.

4. Jakie były twoje początki w trybie WK, sam na niego trafiłeś, czy ktoś inny cię namówił?

Jeżeli chodzi o WK to grałem w ten tryb już w Fifie 12, jednak dopiero wraz z wyjściem Fify15 i utworzeniem FVPA dla graczy PS4 zacząłem grać w lidze. Wtedy powstały dwie równorzędne, Liga A i Liga B. Grały tam jeszcze takie drużyny jak Poland Power, bądź POGROMCY czy nawet Cracks Family.

5. W jakim klubie zacząłeś swoją karierę, czy wspominasz ten klub dobrze?

Przygodę zacząłem we własnym klubie CEBULAKI, który założyłem dla zabawy, a co ciekawe zakończyliśmy ligę w środku tabeli urywając punkty takim drużynom jak Atomic Squad.

6. Czy bramkarz to pozycja od której zaczynałeś, czy jednak zacząłeś bardziej ofensywnie?

Zaczynałem na ataku, w pierwszym sezonie ligi FVPA miałem 1 miejsce w klasyfikacji asystentów, oraz wysoko stałem w „kanadyjce”. Jednak potem zobaczyłem, że najwyższej zajść mogę na bramce, bo wystarczy trzymać L1 i bramkarz sam broni.

7. Kto jest twoim idolem w prawdziwej piłce, kim inspirujesz się na bramce?

W prawdziwej piłce moim idolem jest Noel Gucajtis, gra w 4 lidze w Błękitnych Orneta jednak prezentuje świetny poziom i mimo, że siedzi zwykle na ławce to podziwiam jego zapał i to mnie w nim inspiruje i daje kopa do dalszego rozwoju siebie.

8. Pamiętasz kiedy dostałeś pierwsze powołanie do kadry, czy byłeś wtedy z siebie dumny?

Tak suma sumarum to zostałem dowołany do kadry ze względu na to, że początkowi GK byli niewypałami, więc jakoś wyjątkowo się nie czułem, ale wiedziałem, że taką ekipą możemy zdobyć spokojnie Mistrzostwo Europy. – niestety jak się później okazało Hiszpanie zlali nas w półfinale okropnie.

9. Jak współpracuje ci się z obroną, czy to oni pomogli ci zdobyć status najlepszego bramkarza PLWK ?

Nie ma co się oszukiwać, muszę podziękować z tego miejsca całej linii defensywnej wraz z wahadłami, bo bez nich nie byłoby mowy o tym tytule. Dzięki wam chłopaki, to wasza zasługa!

10. Jakie masz plany na przyszłość, zostajesz w Illegal i pomagasz im w drodze na szczyt, czy może jakieś zagraniczne państwo?

Nie wybiegam za daleko w przyszłość, jednak chłopaków z Illegal traktuje jak rodzina, w żadnym klubie nie czułem takiego luzu psychicznego podczas meczów i treningów. Szkoda końcówki sezonu, ale gwarantuje Ci, że nie ma drugiego takiego klubu gdzie jest taka atmosfera, przy tak dobrych wynikach.

Tyle od Michosza! Wraz z całą redakcją gratulujemy zdobycia indywidualnego wyróżnienia i życzymy powodzenia w playoffach!

[Lucek]