Za nami kolejny tydzień zmagań na platformie XO. Powoli zbliżamy się do końca sezonu, a pretendentów do końcowego zwycięstwa zostało już tylko trzech!

Z tej rywalizacji odpadł w tym tygodniu zespół Eleven Hunters, który przegrał 0:3 z FC Shadow Stars. Dla Cieni były to bardzo ważne punkty, ponieważ każda ich wpadka może zostać wykorzystana przez Kredki Mikołaja i skończyć się utratą prowadzenia w tabeli.

W tej serii nikt z czołowej trójki nie stracił jednak punktów, a więc i kolejność pozostała bez zmian.
FSS poza H11 pokonali gładko 3:0 zespół Beer Drinkers. Kredki Mikołaja odniosły dwa skromniejsze zwycięstwa 1:2 z Sicarios oraz 1:0 z bardziej wymagającym zespołem Poland Crew. Niestety w tym meczu PLC nie udało się postraszyć rywala mimo dobrej formy w ostatnim czasie. Oddali zaledwie jeden strzał. Trzeba jednak przyznać, że szczelnie bronili dostępu do swojej bramki.
Popis strzelecki dała drużyna Polish Airlines odnosząc dwa wysokie zwycięstwa 1:4 z Warsaw Galacticos oraz 5:0 z Niedźwiedziami. Z dziewięciu bramek w tych dwóch meczach aż 5 zdobył Konstantynowicz, który ponownie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców i na trzy kolejki przed końcem ma 5 bramek przewagi nad drugim Michałem Brzozowskim z FC Shadow Stars. Do walki o koronę może się też jeszcze włączyć Policha z Eleven Hunters, który ma do nadrobienia 6 goli.
H11 po porażce z liderem pozostało bronić czwartej pozycji. Kontakt złapali już z nimi Potomkowie Husarii, którzy rozgromili Polską Furię 5:0 oraz, chyba trochę niespodziewanie, zremisowali z Executors 2:2. W meczu z Furią warto wyróżnić zdobywcę czterech bramek – Mateusza Sadowskiego.
Poland Crew zdobyli w tej kolejce 3 punkty pokonując 1:0 Wyklętych. Dzięki temu awansowali na 6 pozycję w tabeli. O jeden punkt wyprzedzają Destiny WK, którzy stracili punkty z Team Spirit (1:1) oraz po wyrównanym meczu pokonali 1:0 drużynę Polskiej Furii.
Coś niedobrego dzieje się chyba z zespołem Beer Drinkers. Przegrali już cztery mecze z rzędu. Rywale byli co prawda z czołówki, ale chyba nikt nie spodziewał się, że nie wywalczą nawet punktu. W tych meczach ich bilans bramkowy wyniósł 3-17. W tym tygodniu bez punktów i bez strzelonej bramki.
Podobnie wygląda sytuacja Polskiej Furii, w tym tygodniu również 0 bramek i 0 punktów.
Szansy na ich wyprzedzenie nie wykorzystał zespół Executors, który poza remisem z Potomkami stracił też punkty z Warsaw Galacticos remisując 1:1. Dla Warszawiaków były to ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie – niestety to jedyne ich punkty w tym tygodniu. Punkt uzbierali też walczący o ligowy byt Sicarios. Utrzymali więc dwa punkty przewagi nad Warsaw Galacticos.
Na ostatnim miejscu nadal znajduje się Team Spirit. W tym tygodniu zdobyli wprawdzie dwa punkty, ale w ich przypadku szkoda bezpośredniego spotkania z Sicarios, które zakończyło się wynikiem 1:1. TS prowadzili już nawet w tym meczu 1:0 ale nie udało im się dowieźć do końca tego wyniku. Remis ten daje im jednak nadal matematyczne szanse na uniknięcie baraży. Muszą jednak wygrać wszystkie mecze i liczyć na wpadkę zespołów znajdujących się bezpośrednio nad nimi.

Teraz zajmijmy się tym, co czeka nas w nadchodzących kolejkach! Niedziela ligowych szlagierów! Dwa spotkania w ścisłej czołówce! Eleven Hunters podejmie Kredki Mikołaja, a Polish Airlines spróbuje wykorzystać swoją ostatnią szansą na odrobienie straty do lidera FC Shadow Stars w bezpośrednim spotkaniu. Gdyby Samoloty wygrały, sytuacja w tabeli zrobiłaby się niezwykle ciekawa. To starcie musicie zobaczyć!

[KubaDobry]