Za nami 22 oraz 23 kolejka Super Ligi PS4! Już tylko 3 serie gier do rozdania biletów na play-offy! Rozgrywka się zaostrza, czego efektem są wyniki poniższych starć!

22 KOLEJKA:

Mam czutkę! AVEZ Esport naprawdę się przebudziło! Tym razem byli górą w starciu z Polish Vikings, które chyba, ostatnimi czasy, jest w lekkim kryzysie. Oj, wybrali sobie na to zły moment. “Ośmiornice” były zespołem lepszym, bardziej wyrazistym. Stracili jedną bramkę, ale wbili rywalom dwie. Ich autorami byli Lewicki (AVEZ_nupek) oraz Dmochowski (xAveiro9). Bramkę dla “Wikingów” zdobył Sliszewicz (PV_Mijagi_21). 

W życiu generalnie chodzi o to, żeby się nie przemęczać. Tak też postanowiła zrobić Euphoria Esports 4 gole w 30 minut, pełna kontrola nad spotkaniem, czego efektem były kolejne dwie sztuki w 66 oraz 72 minucie. Szacunek dla Orange Squad, które nie poddało się do samego końca, czego efektem była bramka honorowa. Takich zespołów nam potrzeba! A Euphoria? Chyba jest ktoś, kto ma realną szansę na pogodzenie Illegal i Korony w walce o mistrza. 

Optima Illegal Esports znów traci punkty w pojedynku z niżej notowanym rywalem! Tym razem padło na Golden Kings, którzy co prawda, nie oddali strzału na bramkę “Nielegalnych”, ale nie dali się zbombardować rywalom. Drobna zadyszka IES, którą wykorzystują rywale. Cóż, Golden Kings może i nie ma już szans na wywalczenie sobie miejsca w fazie play off, ale nie oznacza to, że nie może sobie jeszcze poucierać nosa rywalom. Ja to szanuję. 

Na kłopoty Bukowski! W kontekście poprzednich rozstrzygnięć, najlepszy strzelec w historii Paradise zapewnia swojemu zespołowi szalenie ważne 3 punkty. Invicta Gaming nie zagroziła bramce Strzeleckiego (GxKrisoxK) ani razu, czego efektem jest czyste konto. Oczywiście, chcemy gradu goli w każdym spotkaniu, ale jak widzimy na przykładzie Illegal, a także i samej Korony we wcześniejszych spotkaniach – czasem nie wpadnie nic, dlatego warto docenić nawet te najskromniejsze zwycięstwa. 

Wesołych Świąt Esports wygrywa 3:0 z Ice Warriors. Dublet Bobaka (Bioly15pl), jedna bramka Suchockiego (Suuuchyy6) i raczej przewidywane przez większość typujących rozstrzygnięcie. No cóż, ciągle liczymy na to, że IW w końcu odbije się od dna. 

Pisałem wyżej o docenianiu nawet tych najskromniejszych wygranych i tak też powinni zrobić sympatycy Red Wolves. W ich sytuacji każde zwycięstwo jest wręcz sprawą życia i śmierci, dlatego chyba tym większą radość dało dowiezienie 1:0 w starciu z Poznańskimi Pyrami. Jedyna bramka w tym meczu padła dość szybko, bo w 5 minucie spotkania, lecz nie strzelił jej żaden zawodnik RW. Wyręczył ich Jeleniewski (Jelon_KKS), który niefortunnie interweniował i wbił piłkę do siatki własnemu bramkarzowi. No cóż, jak nie żre, to na całego. 

Nie porwało nas ostatnie spotkanie tej serii gier. Mimo wyraźnej przewagi, PitBulls e-sport nie udało się wyrwać kompletu punktów w starciu z Together Esports. Bezbramkowy remis, z którego bardziej powinno cieszyć się Together. Niestety, play-offy się oddalają. 

23 KOLEJKA: 

Together Esports nie zalicza dobrego tygodnia, z pewnością nie tak to sobie wyobrażali. Skupmy się jednak na rywalu, który wreszcie zagrał tak jak nas do tego przyzwyczaił na początku sezonu. Poznańskie Pyry zrobiły to po swojemu! 1:0, które jakiś czas temu było ich znakiem firmowym, powróciło! Strzelcem upragnionej bramki, która dała komplet punktów Bruski (colegakuba), a TGE traci już 7 punktów do miejsca gwarantującego play-offy. Z racji tego, że zostały do rozegrania zaledwie 3 kolejki, to można to uznać za szanse jedynie matematyczne. Może w następnym sezonie się uda! 

Udać się powinno jednak AVEZ Esport, które pewnie poradziło sobie z PitBulls e-sport. “Ośmiornice” strzeliły 3 bramki, nie tracąc żadnej. Mecz pod pełną kontrolą, bowiem rywale nawet nie oddali strzału. Autorami goli Dmochowski (xAveiro9), Roicki (AVEZ_Roic) oraz Rogowski (AVEZ_poonczek). Przekorny los sprawia, że wyniki układają się AVEZ naprawdę dobrze i zrównują się oni punktami z 4 zespołem ligi – Polish Vikings. Walka o 4 miejsce w lidze zapowiada się niezwykle interesująco! 

Znów bezbłędna obrona, która tym razem oprócz czystego konta, zafundowała swojemu zespołowi gola na wagę zwycięstwa. Golden Kings pokonują Orange Squad, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobywa stoper GK – Jakubowski (Lokkho). Sprawia się moje stwierdzenie wyżej, “Królowie” nie spoczywają na laurach i mimo braku szans na play-offy ciągle dają z siebie 200%. 

Optima Illegal Esports chyba przestaje mieć pod jakąkolwiek kontrolą końcówkę sezonu. Znów stracone punkty z niżej notowanym rywalem. Po starciu z Golden Kings, bramkarz rywali zasłynął ze stwierdzenia, że poszedł w trakcie meczu obierać ziemniaki i nie poniósł żadnych konsekwencji, bo rywale nie stworzyli żadnego zagrożenia. Cóż, widocznie postanowił dorobić do tego surówkę i schabowe, ponieważ wyciągnął piłkę z siatki dwukrotnie. Ofensywa “Nielegalnych” również zdobyła 2 bramki, a po 90 minutach na tablicy świetlnej widniało 2:2. Raczej punkt zdobyty przez Invictę, a 2 oczka stracone przez Illegal. 

Przyznam się bez bicia, nie obejrzałem spotkania Polish Vikings EsportsEuphoria Esports. Zapytałem więc o przebieg meczu na pewnej konwersacji związanej z PLWK i błyskawicznie otrzymałem odpowiedź od jednego z adminów, która brzmiała następująco: “WIkingom brakuje fal, NIE MA FAL, NIE MA FAL”, no cóż… Najważniejsza jest fachowa analiza! Z pomocą przyszedł mi kolejny z decyzyjnych, który zgodził się z jakże artystyczną oceną PV, ale dodał od siebie, że nie zachwyciła również Euphoria, która jednak wydawała się być zespołem bardziej aktywnym. Niestety, ta aktywność nie była wystarczająca, ponieważ spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

Z potknięć swoich rywali skorzystała Korona Kielce, która pokonała 2:0 drużynę Ice Warriors i zapewniła sobie fotel lidera z przewagą 1 punktu nad drugą Euphorią oraz 3 oczek nad trzecim Illegal. Bramki dla “żółto-czerwonych” zdobywali Pietrasik (neezzior) oraz Pacierz (Nekst_best). Warto docenić także dobry występ Nowaka (NowakFIFA), który asystował przy obu trafieniach. 

Wesołych Świąt Esports sprawia, że walka o 6 miejsce w lidze (ostatnie dające play-offy) będzie czymś, co zelektryzuje wszystkich śledzących Super Ligę PS4! Pokonali oni bowiem Red Wolves, dzięki czemu tracą do nich zaledwie 1 punkt na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego. “Mikołajom” udało się trafić dwukrotnie, zachowując przy tym czyste konto. Autorami bramek ponownie Bobak (Bioly15pl), a wtórował mu w tej kolejce Szlajc (Wrobel11pl). Nie pozostaje nam nic innego niż z wypiekami na twarzy obserwować walkę o szóstą lokatę! Oj, będzie się działo! 

[Majkel]