Za nami bardzo ciekawy tydzień na platformie XO. I nie mam tu wcale na myśli spraw pozaboiskowych. Ostatnie dwie kolejki przyniosły nam wiele zaskakujących rozstrzygnięć. 

Jeżeli powiedziałbym, że w dwóch spotkaniach tylko dwa zespoły nie zdobyły tym razem punktu to pewnie obstawiali byście kogoś z końca tabeli. Nie tym razem. 

Jednym z zespołów bez punktów jest Destiny WK i nie dość, że ze spotkań z FC Shadow Stars i Beer Drinkers nie wywieźli nawet punktu, to nie udało im się też strzelić żadnej bramki. Coś niedobrego dzieje się ostatnio z tym zespołem. O ile porażka z liderem 5:0 nie jest może wielkim zaskoczeniem, to w meczu z Beer Drinkers 0:4?! Można było spodziewać się po nich więcej. Trzeba też dodać, że 3 bramki w tym spotkaniu zdobył Michał Brzozowski, odrabiając sporą stratę do aktualnego lidera klasyfikacji strzelców – Konstantynowicza z Polish Airlines.

Drugą drużyną z zerowym dorobkiem punktowym w tym tygodniu jest Eleven Hunters. Porażkę 1:2 ze świetnie dysponowanymi ostatnio Poland Crew można jeszcze jakoś wytłumaczyć, jednak przegrana 1:0 z zespołem Sicarios to ewidentnie wina kiepskiej skuteczności zespołu. Sicarios wygrali ten mecz oddając jeden celny strzał na bramkę, ogólnie oddając ich zaledwie trzy. H11 mieli za to aż 14 strzałów, w tym 7 celnych ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Łowcy tym samym stracili szansę na wskoczenie na podium tabeli i odrobienie strat do czołówki, a okazja do tego w tym tygodniu była wyśmienita – cała pierwsza trójka straciła punkty.

FC Shadow Stars poza wygraną z Destiny zaliczyły też małą wpadkę z Potomkami Husarii. Cienie miały w tym meczu nieznaczną przewagę ale nie potrafiły jej udokumentować bramką, a mecz zakończył się wynikiem 0:0. Mimo tego remisu okazało się, że drużyna FSS powiększyła przewagę o 1 punkt nad goniącymi ich zespołami. Stało się tak za sprawą porażek Kredek Mikołaja oraz Polish Airlines. 

Kredki uległy 1:0 zespołowi Executors. Stracili bramkę już w 7 minucie i do końca spotkania nie udało im się wywalczyć nawet remisu. W drugim ich meczu obyło się już bez niespodzianek – pewne zwycięstwo z Warsaw Galacticos 3:1. 

Polish Airlines przegrało pierwszy mecz z Poland Crew, po bardzo wyrównanym spotkaniu 0:1. Trzy punkty zdobyli za to przeciwko Polskiej Furii wygrywając po bardzo jednostronnym meczu 0:4. Hat-tricka w tym meczu zdobył (i tu cała stawka kandydatów o miano króla strzelców odetchnęła z ulgą) Bronowski. Trzy asysty miał za to Konstantynowicz, który w tym tygodniu nie zdobył bramki, a jego przewaga w klasyfikacji strzelców nad Brzozowskim zmalała do dwóch bramek. 

W czołówce zatem bez zmian. Prowadzą FC Shadow Stars przed Kredkami Mikołaja i Polish Airlines. Z coraz większą stratą za nimi Eleven Hunters.

W środku tabeli odrodzenie Beer Drinkers – komplet punktów. Poza okazałym zwycięstwem nad Destiny odnieśli też skromną wygraną nad Sicarios 1:0. Dzięki temu wskoczyli na 5. miejsce w tabeli. Za nimi Potomkowie z dwoma remisami i o ile z remisu z liderem mogą być zadowoleni to chyba remis z Wyklętymi należy rozpatrywać w kategorii wpadki. Dalej mamy wspomniane już wcześniej Destiny WK oraz Poland Crew, które również z kompletem punktów w tym tygodniu wskoczyło na 8. miejsce wyprzedzając Polską Furię lepszym bilansem bramek. Furia poza porażką z Samolotami zaliczyła też pewną wygraną nad Team Spirit 3:1 – tradycyjnie więc porażka przeplatana zwycięstwem. 

Do środka tabeli dobijają Executors, którzy chyba za długo świętowali zwycięstwo nad Kredkami ponieważ już dzień później zremisowali 1:1 z ostatnimi w tabeli Team Spirit. Potwierdzają więc tylko tezę, że są w stanie wygrać jak i przegrać z każdym, a ich wyniki są całkowicie nieprzewidywalne. 

W walce o utrzymanie na razie najlepiej radzi sobie Sicarios. Dzięki trzem punktom wywalczonym z H11 uciekli nieco Warszawiakom. Warsaw Galacticos zdobyło punkt przeciwko Wyklętym (1:1). Team Spirit dzięki remisowi z Exe przełamało swoją passę bez punktów. Może ten punkt da zespołowi impuls do odrabiania strat. 

W nadchodzącej serii spotkań czeka nas kilka ciekawych pojedynków. Ja jestem bardzo ciekawy rozstrzygnięcia pomiędzy będącymi w wysokiej formie zespołami Poland Crew i Beer Drinkers. Zobaczymy też, kto będzie górą w starciu pomiędzy Polish Airlines, a Eleven Hunters. H11 będą też musieli odeprzeć bezpośredni atak na 4. pozycję w tabeli ze strony Niedźwiedzi.
Przekonamy się jak będzie wyglądał pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli Sicarios oraz Wyklętych – bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie. 

Do zobaczenia na wirtualnych boiskach! 

 

[KubaDobry]