Witajcie w moim trzecim podsumowaniu, dziś zająłem się analizą gry Polskich drużyn na międzynarodowym podwórku! Sprawdźmy zatem, jak im poszło w 6 kolejce Pro League oraz Champions League na platformie Xbox!

Zaczniemy od zespołu Potomkowie Husarii. Tak jak większość Polskich teamów nie mieli szans na awans. Grali przeciwko Art de Rue, mecz zakończył się wynikiem 0:4. Sromotną porażką, kończą tegoroczną przygodę z VPL Pro League ze słabym dorobkiem punktowym. 

Pod lupę weźmiemy teraz Polską Furię, która solidaryzowała tego dnia z Potomkami Husarii i również przegrała 4:0. Porażki z liderem grupy można było się spodziewać, ale gra, i przede wszystkim wynik pozostawiają wiele do życzenia. Polska Furia podczas swojej przygody z VPL Pro League uzbierała zaledwie 2 punkty.

Team Spirit – to drużyna, która swoją formą nie zaskakuje ani na rodzimych, ani na międzynarodowych stadionach. Ich przeciwnikami byli zawodnicy Kol CherryBox24. Polacy przegrywają i to bardzo wysoko 6:1 – jedyny pozytyw w tym meczu, to honorowa bramka TS.

Destiny WK było ostatnim Polskim wojownikiem w VPL Pro League. Podejmowali lidera grupy, który nie przegrał żadnego meczu! Wynik 4:1 niestety nie daje awansu Polskiej drużynie.

…ale okazało się, że zespół Spanglish wystawił do meczu nieuprawnionego zawodnika, który dostał bezpośrednią czerwoną kartkę, czego efektem powinien być przymusowy odpoczynek owego zawodnika. Włodarze nie postarali się…mam pewne flashbacki, coś z Legią, i występem jednego z zawodników…jak widać karma wróciła, i Destiny WK świętuje awans do kolejnej rundy!

Oprócz wyżej wspomnianego DWK żaden inny polski team nie zamelduje się w Play-Off VPL Pro League!!! #Eurow… wiadomo co. Szkoda. Wrócimy silniejsi!

 

Przejdźmy teraz do VPL Champions League gdzie na pierwszy ogień pójdzie zespół Sicarios! Przed ostatnim meczem Polacy mieli znikome szanse na awans. Rywalizowali z Teamem Humpalumpa X. Poprzedni mecz z tą drużyną Polacy przegrali 5:0….Deja vu! Znowu 5:0 dla zawodników z Niemiec! Polska drużyna musi pożegnać się z dalszą fazą turnieju, podwójna „manita” na długo zostanie w pamięci Sicarios.

Beer Drinkers znani z braku dodawania statystyk, grali przeciwko Vegacy FC. Polska drużyna wygrywa to spotkanie skromnym wynikiem 1:0. Brak statystyk, o którym wspomniałem wyżej przyczynił się do tego że Miłośnicy Piwa nie awansowali do Play-Off VPL Champions League – skwitujmy to minutą ciszy.

Ostatni zespół, który dzisiaj weźmiemy na tapetę, to Kredki Mikołaja. Mikołaje bezbramkowo remisują z Best XI, tym samym są jedyną Polską drużyną, która zamelduje się w Fazie Play-Off! Brawo! Panowie, brońcie do ostatnich sił honoru polskich wirtualnych klubów w Europie!

 

[Lucjo-mistrz]