Po małych turbulencjach z pewnym dostawcą internetu, nareszcie udało się rozegrać 18 kolejkę Super Ligi PS4! W dzisiejszym zestawieniu również kolejna, 19 seria gier. Co przyniosła nam maszyna losująca w tym tygodniu? Przekonajmy się!

18 KOLEJKA:

Poznańskie Pyry przegrywają 7 z 8 ostatnich meczów. Głęboki kryzys w szeregach beniaminka, a tym razem skorzystała na tym ekipa Orange Squad. OS otworzyło oraz zamknęło mecz. W 4 i 80 minucie dla zwycięzców strzelał Gorgon (PIATEK_9x). Poznaniacy, co prawda, wyrównali wynik spotkania już w 10 minucie meczu, za sprawą Bruskiego (colegakuba), ale zabrakło im konsekwencji, by utrzymać choćby remis. Orange Squad na fali wznoszącej, czego zdecydowanie powiedzieć nie można o Poznańskich Pyrach. 

Euphoria Esports triumfuje w starciu z Invicta Gaming! Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzela Pliński (IBalance45), a rywale nie oddają nawet jednego strzału, co jasno pokazuje kto dyktował warunki tego wieczora. Zwycięstwo skromne, ale dające 3 punkty, które mogą okazać się kluczowe w walce o play-offy.

Golden Kings przyhamowuje i chyba lekko temperuje oczekiwania swoich fanów. Tym razem pełna pula na konto Wesołych Świąt Esports, które postawiło na minimalizm. Czyste konto, jedna bramka strzelona, a jej autorem Bobak (Bioly15pl). “Mikołaje” się nie poddają i łapią realny kontakt z pierwszą 6 tabeli. Czyżby pojawił się nowy, realny pretendent do miejsca gwarantującego udział w play-off? Na to liczymy! 

Zrobiło się niezręcznie. Nie chcemy promować znęcania się nad drugim człowiekiem. Mamy więc nie napisać o spotkaniu PitBulls e-sport – Polish Vikings? “Wikingowie” przejechali się po rywalu, splądrowali arenę “Pitbulli”, zabrali wszystkie kosztowności, łącznie z kompletem punktów i w doskonałych nastrojach udali się w drogę powrotną. 6:1, to musi robić wrażenie. Polish Vikings znów robi to, do czego przyzwyczaiło nas przez cały sezon. W starciu z niżej notowanym rywalem, zapewnia nam grad bramek. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Majchrzak (PV_Yvbade_3), swoje trafienia dołożyli Dogor (PV_Beno_7), Kaźmierczak (PV_Mlody_11), Wapiński (WapinskiVikings) oraz stoper drużyny przeciwnej, który niefortunnie interweniował. Honorową bramkę dla Pitbulls e-sport zdobył Chałubek (Keniak59). 

Korona Kielce pręży muskuły i nie chce być gorsza od “Wikingów”! W roli ofiary wystąpiła drużyna Together Esports, a w roli kata, po raz enty, doskonale się w tym czująca – Korona Kielce. 5:0, brak dopuszczenia do głosu strony przeciwnej… Panowie, w sądzie by to nie przeszło. Całe szczęście, że to tylko, a może i aż, wirtualne boisko. To spotkanie miało jednego bohatera. Bukowski (TheFamous0nex) zapakował TGE aż 4 bramki, a dzieła zniszczenia dopełnił Pietrasik (neezzior). Warto odnotować dobry występ Lehmanna (mOtiOn255), który zanotował aż 3 asysty. Poszło Wam tak dobrze, dlaczego mam przeczucie, że w swoim stylu, niedługo, stracicie punkty? 

Ta kolejka obfitowała w hokejowe wyniki. Nie inaczej było w starciu AVEZ Esport z Ice Warriors. Muszę na wstępie rozczarować wielu czytelników, ale to nie najmniej spodziewany comeback w historii sceny, Ice Warriors nikogo nie rozgromiło. To oni zostali znów rozgromieni i ustawieni do szeregu. Tym razem przełamujące marazm “Ośmiornice” urządziły sobie kanonadę. Dublety Gawrońskiego (AVEZ_MAJNIII) oraz Dmochowskiego (xAveiro9), a także pojedyncze trafienia Lewickiego (AVEZ_nupek) i Kundzicza (AVEZ_Olekun) zapewniły AVEZ zwycięstwo 6:1. 6 drużyna ligi przed tą kolejką, obudziła się w najlepszym możliwym momencie, ponieważ nadal nie straciła ona miejsca gwarantującego udział w play-offach, a wciąż ma realny kontakt z czołówką. Miejsca 3-6 do końca bijące się o placement? Ja to kupuję. 

Spotkanie Red Wolves – Optima Illegal Esports zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę. 

19 KOLEJKA: 

Gra się do końca, a dobrą formę potwierdza z rywalami pokroju Korony Kielce. Tak właśnie zrobiło AVEZ Esport. Korona może i na początku zyskała inicjatywę, prowadziła grę, a bramkę zdobył dla niej niezawodny Pacierz (Nekst_best), ale rywale niczym wytrawny bokser, który tylko czeka na wyprowadzenie zabójczej kontry, dokładnie taką kontrę wyprowadzili. Szybką, zabójczą, dającą co prawda remis, ale moim zdaniem, ważny remis. Punkt ten wywalczył w 85 minucie Rogowski (AVEZ_poonczek), który bardzo dobrze, instynktownie, włączył się do ataku gości. Chyba napisałem coś o tym, że Korona niedługo straci punkty. No cóż… 

Golden Kings funduje swoim kibicom prawdziwą sinusoidę. Po wyhamowaniu, czas na kolejny sprint w wykonaniu GK! W roli przegranego 0:1, po raz kolejny Invicta Gaming, która notuje bolesny spadek w tabeli i do miejsca premiowanego grą w play-off traci już 6 punktów, a pamiętajmy, że drużyna, która się tam znajduje, ma rozegrany jeden mecz mniej. Dla Golden Kings bramkę zdobywa Niemirski (splifik). Obrońca o bardzo wdzięcznym nicku przesądza o tym, że jego drużyna nadal liczy się w walce o… No właśnie. O co walczą “Królowie”? To dość interesująca kwestia. Dowiemy się na koniec sezonu!

Mam swego rodzaju podziw dla Ice Warriors. Chłopaki przegrywają 17 z 19 meczów ligowych, nierzadko sromotnie, a mimo to nadal, z uporem maniaka, wychodzą na boisko, by nadal się próbować. Głęboko wierzę, że to zaprocentuje. Niestety, chyba nie z rywalem klasy Euphorii. Euphoria Esports funduje rywalom kolejny nokaut, a przecież łuk brwiowy IW nawet się jeszcze dobrze nie zrósł. 5:1, pełna dominacja, jak na trzecią drużynę ligi przystało.

Optima Illegal Esports to zespół, który chyba najlepiej radzi sobie w masce drużyny wyrachowanej. Strzelenie jednego gola, który będzie jedynym w meczu to ich specjalność. Wygrali tak już 5 razy, a w tej kolejce był szósty. Rywalem TGE, które raczej nie zachwyciło nas w ostatnich kolejkach. O wyniku przesądził Gruszczyński (iHG_Polish), a “Nielegalnym” wystarczy remis w zaległym spotkaniu z Red Wolves, by wrócić na szczyt tabeli. 

Szalony początek meczu daje 3 punkty drużynie Orange Squad! Bramki w 3, 12 oraz 20 minucie, całkowicie rozbijają Red Wolves, które próbuje się podnieść i nawet łapie kontakt, ale ostatecznie swój pościg kończy na wyniku 3:2 dla rywali. Dublet Kukiełki (Kamill__92), bramka i asysta Cabajewskiego (Cabaj_PL), a w barwach RW na listę strzelców wpisali się Ziółkowski (Silveer_PL) oraz Fedor (miszcz14). No cóż, tak się sprawia niespodzianki!
PS Prosimy o więcej. 

Poznańskie Pyry doskonale czują się na parkiecie i do perfekcji zaczynają opanowywać swoje “tango down”. Znów bez punktów, znów bez gola. Ich przeciwnicy – Polish Vikings, zdobywają gole dwa. Wystarczająco dużo by uznać to za mecz pod kontrolą. Kto w roli kata? Tego na pewno się nie spodziewacie! Żartowałem, dwa razy Dogor (PV_Beno_7). Pytanie brzmi – czy duet napastników “Wikingów” zna jakieś skrypty, o których inni nie mają pojęcia? Ciekawa kwestia. Może używają glitcha? Nie, to przecież nie ta drużyna. Tak, czy inaczej – pewna wygrana PV! 

Po bolesnym upadku należy wstać i walczyć. Kto ma do tego lepsze predyspozycje niż drużyna, której nazwa to PitBulls e-sport? Niczym rasowe pitbulle, Ziejewski (PIT_cr7b23) oraz Marzec (PIT_Marzec) rzucili się do gardeł rywalom. Co się stało Wesołych Świąt Esports? Oczekiwaliście świątecznej atmosfery? Nie w tym spotkaniu. Tu była robota do zrobienia i rywale zrobili ją tak jak chcieli. 2:1 na wyjeździe, myślę, że brali ten wynik w ciemno. Jedyną bramkę dla rywali zdobył Suchocki (Suuuchyyy6). 

[Majkel]