Mamy pierwsze miejsce w grupie! Polacy sprostali oczekiwaniom i nie dali najmniejszym szans swoim sobotnim rywalom. Belgowie byli bezradni i przyjęli od nas zacne 0:5 (0:3, 0:2), co finalnie, przekreśliło ich szanse na wyjście z grupy. Poza “biało-czerwonymi”, z grupy C wyszła kadra Węgier, która zgromadziła 4 punkty. Najważniejsza jest jednak przyszłość, a my znamy już pary ⅛ fazy pucharowej! Prezentują się one następująco: 

  1. PolskaSzkocja
  2. DaniaWłochy 
  3. EgiptHolandia 
  4. RPAWęgry 
  5. Arabia SaudyjskaKolumbia 
  6. IndieMalta
  7. AngliaUSA 
  8. FrancjaPortugalia 

W IsoNations Cup mamy do czynienia z formatem pucharowym, a dalszych rywali wskazuje drabinka turnieju, tak że w ewentualnym ćwierćfinale, Polska spotka się ze zwycięzcą spotkania Dania – Włochy! Nie wybiegajmy jednak aż tak do przodu i zajmijmy się rozgrywkami na obecnym etapie. Jak więc w fazie grupowej poradzili sobie nasi dzisiejsi rywale? 

Szkoci zajęli 2 miejsce w grupie D, z bilansem 2 zwycięstw i 1 porażki. Uplasowali się oni tuż za RPA, które uzbierało punktów 7. Nasi przeciwnicy ulegli właśnie liderowi, a na swojej drodze spotkali i pokonali kadry Niemiec oraz Norwegii. Cóż, to z pewnością nie będzie łatwa przeprawa, ale jak pokazała pierwsza faza turnieju – jesteśmy w gazie! 

Na sam koniec, nie pozostaje mi nic innego, niż w imieniu głównych aktorów, zaprosić Was na spektakl, jakim niewątpliwie będzie starcie Polski ze Szkocją! Start już dziś o godzinie 21:00, a transmisje jak zwykle na strumykach chłopaków. Dajcie naszym reprezentantom trochę wsparcia! 

[Majkel]