Witajcie w moim drugim podsumowaniu, pod lupą znajdą się Polskie drużyny toczące swoje boje na międzynarodowej scenie wirtualnych klubów, na platformie XBOX!

Na pierwszy ogień idą Potomkowie Husarii, którzy w 5 kolejce Vpl Proleague podejmowali zespół Necore Gaming. Niestety zawodnicy z Hiszpanii wygrywają to starcie skromnie, bo tylko 1:0 tym samym zaprzepaszczają Polskiemu zespołowi szansę na awans. Potomkowie Husarii kończą ten sezon Vpl Proleague na Fazie Grupowej.

Drugie danie! Polską Furia! Zespół ten po 4 meczach zdobył 2 punkty, co jest bardzo słabym wynikiem. Podejmowali Niemiecką ekipę — ClassicFootbal. Polski team przegrywa 2:0. Polska Furia jako kolejny zespół nie zamelduje się w dalszej części rozgrywek.

Team Spirit to Polska drużyna, która w rodzimej lidze okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Zaraz zobaczymy czy tak samo słabo idzie im na międzynarodowej scenie. Portugalski zespół Boavista FC, jak można było się spodziewać okazuje się zbyt silny. Polska ekipa przegrywa 2:0 i jako kolejny rodzimy zespół kończy swoją przygodę w fazie grupowej VPL Proleague.

Destiny WK to team, który w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów zajmuje niezłe – 5 miejsce, ale dziś nie o tym. W VPL Proleague podejmowali oni zespół Spanglish Bulls. Destiny WK remisuje ten mecz 1:1 i jako jedyny reprezentant naszego kraju ma szansę na awans do Play-off Vpl Proleague.

Czas przenieść się na wyższą półkę, czyli do VPL Champions League

Tu zaczniemy od Sicarios, którzy podejmowali lidera swojej grupy-VIKINGS Esports. Niestety polegli, i to z przytupem. Porażka 4:0. Zostaje im tylko znikoma szansa na awans do Play-off.

Beer Drinkers, to kolejna drużyna którą prześwietlimy. W Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów zajmują 7 pozycję. W VPL Champions League przed tym meczem zajmowali ostatnie miejsce w swojej grupie, zaraz zobaczymy czy po tym meczu się to zmieni. Piwosze podejmowali drużynę Aex Esports. Mecz zakończył się wynikiem 2:0! Polacy sensacyjnie przełamują passe 5 meczów bez wygranej, lecz zdobywają zaledwie  2 punkty, ponieważ nie zgłosili statystyk…Minuta ciszy, kurtyna. Jest to już ich taka druga sytuacja. Za brak statystyk zostało odjęte im 2 punkty, przez to nie mogą już wywalczyć awansu do kolejnej rundy.

Kredki Mikołaja, chyba najbardziej znana Polska drużyna na międzynarodowej scenie. Podejmowała zespół OP HellasVerona. Spokojne zwycięstwo 2:0. Kredki Mikołaja jako jedyna Polska drużyna na międzynarodowej scenie ma już zapewniony awans! 

Jak widać większość Polskich drużyn na międzynarodowej scenie XBOX nie awansowało do następnej rundy. Teraz trzeba trzymać kciuki zespoły, które pozostały w bitwie o Europę, mam nadzieję, że będą godnie reprezentowali Polską scenę wirtualnych klubów.

[Lucjo-mistrz]