Za nami 17 kolejek Super Ligi PS4, a więc zapraszam na małe Tour De Pologne po arenach, na których zmagali się bohaterowie rozgrywek! Bez zbędnego przedłużania – lecimy!

Korona Kielce punktuje rozpędzone Red Wolves niczym wytrawny bokser! W roli zabójczego podbródkowego, 2 razy, Patryk Bukowski. “TheFamous0nex” wymierzył sprawiedliwość dwukrotnie – w 8 oraz 88 minucie spotkania. RW zagrało dwie kompletnie różne połowy. W pierwszej odsłonie meczu, byli dla “żółto-czerwonych” rywalem co najmniej równorzędnym, mimo szybko straconej bramki. Coś się jednak zepsuło i na 2 połowę wyszło kompletnie inne Red Wolves, które nie przekonywało. Brakowało argumentów, ale i rywal z najwyższej półki. Głowy do góry, jeszcze mnóstwo punktów w puli do zgarnięcia!

Orange Squad nie utrzymuje szybko zdobytego prowadzenia i w starciu z PitBulls Esport, jedynie remisuje. Prowadzenie dla OS, w 4 minucie spotkania, uzyskał Gorgon (PIATEK_9x), a w barwach przeciwników wyrównał Chałubek (Keniak59). Sytuacja w tabeli się nie zmieniła, między rywalami nadal 1 punkt różnicy, na korzyść PitBulls. 

Golden Kings po raz kolejny stawia rywalom trudne warunki. Tym razem padło na Euphorię, która odnosi zwycięstwo, jednak nie bez problemów. Udaje się je wyszarpać za sprawą Kozłowskiego (RAJU97_), który po podaniu Plińskiego (IBalance45), w 56 minucie spotkania, ustala wynik meczu na 1:0. Euphoria wskakuje na podium i oby tym razem patrzyła już tylko przed siebie! 

Invicta Gaming – AVEZ Esport. Ponoć jestem nieobiektywny, dojeżdżam jednych lub drugich, ale obie ekipy znów zagrały poniżej oczekiwań. Więcej spodziewałbym się tu osobiście po AVEZ, które powinno raczej spoglądać w górę tabeli, ale obecnie nie ma na to argumentów. Nie lubimy meczów bez goli. Chcemy łechtać ego napastnikom i być świadkami pięknych bramek. No cóż, nie zawsze się da. 

Ice Warriors nadal bez wyczekiwanego zwycięstwa. Tym razem górą Together Esports, które przejeżdża się po IW na ich własnym boisku. 3:1, dublet Mrowca (mrowa1991), jedna sztuka Szymczyka (HaQu-FCB) i pewnie zdobyte 3 oczka. Do pełni szczęścia zabrakło czystego konta, bowiem do siatki, honorowo trafił Mazurek (Kroki1). Liczymy na przebudzenie Ice Warriors, ponieważ im mocniejsza liga, tym bardziej zacięte mecze! 

Ależ przywitał się z nowym zespołem Kamiński (Indywidualissta)! Dwie bramki dla Optima Illegal Esports autorstwa właśnie nowego nabytku lidera, a do tego jeszcze zaliczona asysta przy bramce Gruszczyńskiego (iHG_Polish)! 3:0, Kamiński bezapelacyjnie zawodnikiem meczu, a Poznańskie Pyry po raz kolejny zawodzą. Budzimy się Panowie, nie pogrążajcie się w kryzysie!

Największą niespodziankę w 17 kolejce zostawiłem na koniec. Wesołych Świąt Esports pokonuje Polish Vikings Esports! “Wikingowie” znani z tego, że nie gubią punktów w starciach z niżej notowanymi rywalami, tym razem przeczą regule. 2:1 dla “Mikołajów” którzy odwracają wynik meczu z 0:1 i tym samym zaskakują chyba nawet samych siebie! W barwach “Wikingów” po raz 16 strzelił Majchrzak (PV_Yvabde_3), a dla zwycięzców, na listę strzelców wpisali się Suchocki (Suuuchyy6) oraz Wiernicki (E_HazardRM). Gratulacje, oby tak dalej! A co do PV, to liczymy, że weźmiecie sobie do serca stwierdzenie “wyjątek potwierdzający regułę” i znów zachwycicie nas kanonadą bramek! 

[Majkel]