Powiew świeżości na międzynarodowej scenie WG? Na to wygląda! Już 30 kwietnia wystartuje IsoNations Cup. Turniej ten będzie trwał do 10 maja, rozegrany zostanie w formule Wirtualnych Klubów, a uczestnikami będzie aż 28 państw! Zawodnicy z Austrii, Anglii, Szwecji, Malty, Bahrajnu, Węgier, Francji, RPA, USA, Kolumbii, Irlandii, Hiszpanii, Singapuru, Danii, Włoch, Arabii Saudyjskiej, Portugalii, Belgii, Rosji, Niemiec, Norwegii, Izraela, Egiptu, Ukrainy, Bułgarii, Australii, Szwajcarii, a co najważniejsze – POLSKI staną w szranki w trybie 5 vs 5. Składy personalne kompletują wybrani do tego kapitanowie wszystkich krajów. Poniżej przedstawiamy Wam sylwetkę kapitana naszej kadry!

Kapitanem Reprezentacji Polski został Damian “damie” Augustyniak. Profesjonalny gracz FIFA AS Roma/ Fnatic, zakwalifikowany na Mistrzostwa Świata FIFA 18 FeWC. Zawodnik z sukcesami na scenie międzynarodowej, bowiem znalazł się on w TOP8  Playoff Event Amsterdam oraz TOP8 FUT Champions Cup Manchester. Udało nam się zamienić z nim kilka słów, a sam kapitan odpowiedział na parę nurtujących pytań. 

1. Jakie były okoliczności całego zamieszania? Kto jest organizatorem turnieju i jak do Ciebie dotarła informacja o zawodach? Zostałeś zaproszony indywidualnie czy może jest to powiązanie z kadrą PZPN?

Damian „damie” Augustyniak: Jeden z trenerów na scenie FIFA napisał do mnie wiadomość czy nie chciałbym w takim turnieju zagrać. Nie jest to związane w żadnym stopniu z kadrą PZPN

2. Wiem, że zostałeś Kapitanem, interesuje mnie kto jeszcze u Twojego boku zagra i jak przebiegły powołania?

Damian „damie” Augustyniak: Na dniach powinien się pojawić filmik na temat kto zagra razem ze mną w drużynie.

3. Kto z czołowych zawodników światowej areny FIFA pojawi się w innych ekipach? Słyszałeś coś zza kulis?

Damian „damie” Augustyniak: W Anglii mają Tekkza, Hashtag Toma i Harry’ego a do tego mnóstwo innych graczy których możemy oglądać na turniejach FUT Champions Cup.

4. Jak wygląda format rozgrywek? Zajmujecie 5 wybranych przez siebie pozycji, czy może ktoś gra na “dowolnym”? Jest opcja zajęcia pozycji bramkarza, środkowego obrońcy, czy są to z góry narzucone pozycje?

Damian „damie” Augustyniak: Można grać na każdej pozycji i pozycja ‘dowolny’ również jest dostępna dla zawodników

5. Jak duże masz doświadczenie w Wirtualnych Klubach? To przygoda? Odskocznia? Czy może ProClubs jest częścią całej Twojej przygody z Fifą?

Damian „damie” Augustyniak: Ja osobiście mam małe doświadczenie w Wirtualnych Klubach ale zawsze mam jakiś moment w sezonie gdzie sobie chwilę pogram

6. Dziękuję za rozmowę i życzę z całą sceną WK powodzenia!

Damian „damie” Augustyniak: Dzięki

Co wiemy o formie rozgrywania turnieju? 28 przedstawionych wyżej państw zmierzy się w fazie grupowej, z której najlepsza 16 awansuje do fazy pucharowej turnieju, która trwać będzie aż do wyłonienia zwycięzcy IsoNations Cup! 

Znamy także kadry Belgii, Malty, Węgier, Włoch, Szwecji, Anglii, Australii, Izraela, Szwajcarii oraz Singapuru i RPA!

Belgia: „Gilles_1996”, Abdullah Weiss, Bryan Moeyaert, „Mr-Robz-_-, Groffrey Meghoe

Malta: „Txrbulense”, „ChrisMeister888”, „brandsha56”, „Tazzebbug94”, „Shaun10x”

Węgry: „HungarianBeast_”, „PaTesz_7_HUN”, „tooFrez”, „GrislyJam”, „Chris Maj”

Włochy: „CRAZYFATGAMER”, „GabryFIFA7”, „_lionel_10_”, „Elites_EM97”, „Er_Caccia98”

Szwecja: „ollelito”, „OrgryteFotboll”, „olivergutten”, „Dejexx”, „Jewanderz”

Anglia: „HashtagTom_”, „HashtagHarry__”, „HashtagShawrey”, „Shelzz”, „Lyricz30”, „Tekkz”

Australia: „JamieODoherty”, „FUTWIZMarko”, „MartinBoyle9”, „MikeJFIFA”, „saisanasp”

Izrael: „roeefeldman”, „or_yzhak”, „XElMagico1”, „itay20011”, „HodShulman”

Szwajcaria: „BMG_Topik”, „ItsLubo”, „curty_leandro”, „ThierryyZ”, „IvicaOlic1995”

Singapur: „POG_Denixl”, „TrafLaw07”, „Flash_Fardhino”, „bvzzinho”, „bryanbenjamin_”, „RussellJoachim”

RPA: „Kaylan_Fifa”, „YvngSavage0402”, „TheBeastBianchi”, „JackWhisky008”, „brylon_petersen”

Rywalizacja zapowiada się pasjonująco, dlatego możecie się spodziewać pełnej relacji z turnieju na łamach naszego portalu. Zapraszamy do śledzenia naszych socjali i wspierania Polaków!

*Nicki zawodników podane są w formie nazw profili na Twitterze, żebyście mogli, w razie chęci, zapoznać się z sylwetką każdego z nich.

W ramach przypomnienia, już dziś o godzinie 19:48 rozpocznie się wirtualny trójmecz z okazji 50-lecia Półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z AS Romą w dość niecodziennej formule, a mianowicie na boisku gry FIFA 20! W spotkaniu tym wystąpi bohater artykułu, kapitan reprezentacji w turnieju IsoNations Cup – Damian „damie” Augustyniak. Dzięki współpracy Górnika z Polską Ligą Wirtualnych Klubów, pełną profesjonalny komentarz zapewni dobrze znana na naszej scenie para komentatorów – Bartosz „Orayu” Fatyga oraz Łukasz „JeffreJ” Chmiel. Wiele zakulisowych atrakcji, historyczny aspekt rywalizacji, prezentacja fragmentów wspomnianego trójmeczu – to wszystko już dziś na kanale Górnika Zabrze! Gorąco zapraszamy!

[Majkel]