Świąteczna przerwa za nami, rozgrywki ruszyły pełną parą, a więc czas na tekstowe podsumowanie 15 oraz 16 kolejki Super Ligi PS4! Oprócz hitu, jakim niewątpliwie był mecz Optima Illegal Esports – Polish Vikings Esports, mieliśmy jeszcze 13 spotkań, które na pewno nie odbiegały poziomem i zaciętością. Zapraszam do lektury!

 

15 KOLEJKA: 

Wesołych Świąt Esports podejmowało Orange Squad. OS chyba wychodzące z kryzysu, “Mikołaje” ciągle nie w formie sprzed paru miesięcy. Jednak to właśnie WŚ zaatakowało odważniej, przejęło inicjatywę w meczu, czego efektem była jedyna bramka w tym spotkaniu, zdobyta w 29 minucie, autorstwa Bobaka (Bioly15pl). Czy możemy liczyć na moment zwrotny w wykonaniu Wesołych Świąt? Mamy taką nadzieję! 

Hit kolejki, starcie lidera z wiceliderem, na boisku obie armaty Polish Vikings – Majchrzak i Dogor. Spodziewaliście się kanonady? Nic bardziej mylnego. Zespoły się szachowały, szukały bezpiecznego, ale skutecznego dojścia do bramki rywala. Wielkie mecze są dla zawodników podobnego kalibru. Kto więc mógł zdobyć jedyną bramkę w tym spotkaniu? Oczywiście Kobielski (IES_Tiger). Niedawny bohater hasztagu #50Tigera wpisał się na listę strzelców w 34 minucie, a Illegal nie wypuściło tego jakże ważnego zwycięstwa aż do samego końca, tym samym stawiając się w mocno komfortowej pozycji, mając fotel lidera, bezpieczną przewagę oraz najłatwiejsze mecze w całej czołówce. Czego chcieć więcej?

Wzmocniona dość głośnymi nazwiskami, mocno przebudowana Euphoria, podejmowała AVEZ Esport. Pliński już nie na kierownicy, teraz trochę wyżej, za kreowanie akcji miał odpowiadać Kardasz. Jak to wyszło? Chyba wręcz perfekcyjnie. Euphoria wygrała 2:0, asystę zaliczył właśnie Kardasz, a obie bramki strzelił przesunięty wyżej Pliński (IBalance45). Gole w 28 i 36 minucie podłamały rywali, a EE nie dała sobie wydrzeć komfortu nawet na chwilę. Wynik utrzymany do końca i awans na podium Euphorii, po dobrej, dojrzałej grze. Gratulacje!

Kolejny mocno przebudowany zespół, Golden Kings, wzmocniony zawodnikami, którzy występowali właśnie w przywoływanej wyżej Euphorii, pokazuje, że roszady na ten moment są trafione i pewnie odprawia z kwitkiem swojego rywala. Together Esports nie miało dziś szans i argumentów. 3:0, bramki Ładosza (N0T_Wiktorfg), Jedlińskiego (Yedlin_sky) oraz Bachary (jakubb90), a Golden Kings pokazuje wszystkim, że nadal chce się liczyć w walce o play offy. Będzie się działo!

Tak mi się to układa, że znów wypada napisać o przebudowanym zespole, który góruje nad swoim rywalem. Red Wolves ściągnęło graczy z czołówki – zawodników Illegal, Korony. Zbawienny wpływ nowych graczy widać od razu. Red Wolves się nie męczyło, nie wyszarpywało wygranej. Zapakowali drużynie Invicta Gaming bramkę w 36 minucie, by rozstrzygnąć spotkanie prawie 50 minut później. Oba gole zdobył nowy zawodnik – Fedor (miszcz14), a asystę zanotował Ziółkowki (Silveer_PL). Invicta również nie zagrała złego meczu, ale większość argumentów była po stronie RW. 

Ice Warriors nie poddaje się bez walki i udaje się im urwać punkt w starciu z Poznańskimi Pyrami! IW objęło nawet prowadzenie w 26 minucie, za sprawą ofensywnego pomocnika Majewskiego (luckimoh), ale PP doprowadziło do wyrównania w 68 minucie meczu, za sprawą Chrzanowskiego (marcelmc1977). Poznańskie Pyry z pewnością wyobrażały sobie inaczej przebieg tego meczu, a ten remis znacząco oddala ich od rywali przed nimi. 

Korona Kielce wykorzystała nadarzającą się okazję i wskoczyła na fotel wicelidera. Ich rywalem było grające poniżej oczekiwań PitBulls e-sport. “Żółto-czerwoni” wygrali 3:0, autorem bramek byli Bukowski (TheFamous0nex), Pietrasik (neezzior) oraz Nowak (NowakFIFA), który dorzucił do tego jeszcze 2 asysty i w moim mniemaniu został zawodnikiem tego meczu. 

 

16 KOLEJKA: 

Together Esports rehabilituje się za poprzednią, nieudaną kolejkę i pokonuje, będącą chyba w lekkim dołku, Invicte Gaming. Zwycięstwo skromne, ale pewne i bardzo ważne w kontekście walki o play offy, bo wydaje się, że z bezpośrednim rywalem. Autorem bramki został Jedynak (Macio_1984), a TGE dzięki tym 3 punktom zrównuje się z przeciwnikiem w tabeli. 

Euphoria Esports nie utrzymała skromnego prowadzenia z początku spotkania i w jednej z ostatnich akcji meczu dała sobie wcisnąć bramkę na 1:1. Gol stracony w końcówce, ostatecznie, zabrał im wywalczone dzień wcześniej podium, a “Mikołaje” zbliżyły się o punkt do Invicty. Autorami bramek byli Pliński (IBalance45) oraz Wiernicki (E_HazardRM). 

PitBulls e-sport sprawia przeogromną niespodziankę! Nie zachwycali, nie pokazywali pozytywów w swojej grze, a mimo to, w 16 kolejce udało im się zatrzymać lidera! Mało tego, to PitBulls prowadziło w spotkaniu, dzięki bramce Marca (PIT_Marzec) w 29 minucie. Rywali stać było zaledwie na gola wyrównującego, autorstwa Gruszczyńskiego (iHG_Polish) i to co wywalczyli w spotkaniu z Polish Vikings, zostawili na stadionie drużyny PitBulls. 

Korona Kielce nie zalicza firmowego dla siebie potknięcia, przynajmniej nie w tej kolejce i pewnie rozprawia się z Poznańskimi Pyrami, aplikując im identyczną liczbę bramek, co rywalom w poprzedniej kolejce. Tym razem w rolę kata nie wcielił się Pietrasik, ale znów Nowak (NowakFIFA) oraz dwukrotnie Bukowski (TheFamous0nex). Dzięki potknięciu Illegal, Korona traci do lidera już zaledwie 1 punkt i zaczyna wytwarzać ogromną presję na “Nielegalnych”. Będzie ciekawie!

Polish Vikings Esports nie podłamuje się nieudanym starciem z Illegal i nadal, konsekwentnie, ciuła kolejne punkty. “Wikingowie” wbili Orange Squad aż 3 gole, tracąc przy tym tylko jednego. Strzelili je już do 34 minuty, by później kontrolować przebieg spotkania i nie dopuścić do żadnej nerwówki, co z pewnością im wyszło. Autorami bramek byli Janicki (PV_Rajzon_23) oraz dwukrotnie Majchrzak (PV_Yvbade_3), który zdobył 14 oraz 15 bramkę w lidze. Honorową bramkę dla OS zdobył Cabajewski (Cabaj_PL). 

Red Wolves nabiera rozpędu i rozprawia się z kolejnym rywalem! Tym razem znów 2 bramki dla RW, znów obie autorstwa Fedora (miszcz14), znów asystuje Ziółkowski (Silveer_PL), lecz tym razem nie udaje się zachować czystego konta, bowiem Ice Warriors udało się strzelić 1 gola i na moment wyrównać wynik spotkania. Jego autorem był Kuczmarski (Kuczer_PL). Ice Warriors nadal na samym dole tabeli, a Red Wolves już na 5 miejscu, ze stratą zaledwie 1 punktu do podium. Jest o co walczyć! 

W tym spotkaniu oba zespoły coś potwierdziły. AVEZ Esport potwierdziło, że lekko im nie idzie, a Golden Kings, że są dużo mocniejszą drużyną niż przed świąteczną przerwą. Tym razem remis, ale udało im się doprowadzić do wyrównania goniąc wynik, a więc można powiedzieć, że nowe GK zdało kolejny egzamin. Dla “Ośmiornic” trafił Dmochowski (xAveiro9), a wynik spotkania na 1:1 ustalił Ładosz (N0T_Wiktorfg), który zdobył swoją 6 bramkę w tym sezonie.

[Majkel]