Džeko i Grafite, Del Piero i Trézéguet, Ronaldo i Rooney. Te duety strzeleckie zachwycały ilością bramek. W rozgrywkach PLWK również powstały wspaniałe duety strzeleckie, które tworzyły historię swojego klubu i ligi. Czas o nich wspomnieć!

Sezon 0

Pierwszy sezon rozgrywek PLWK! Triumfatorem sezonu 0 była drużyna GameOver Esports. W tej ekipie mieli wyjątkowe duo strzeleckie: Damian Gajewski / ARKAnatsu i Mikołaj Królak / nafink10. Razem zdobyli 54 bramki, co daje 56% zdobytych bramek przez GOE. Oprócz tego wspólnie asystowali 26 razy.

Natsu rozegrał wszystkie 30 spotkań (jako jeden z czterech zawodników GOE, którzy tego dokonali) i tylko w 7 meczach nie brał udziału przy zdobytych bramkach. Największą zdobycz bramkową uzyskał 7 stycznia 2019 roku, w meczu przeciwko United Team Esports, gdzie wpisał do swoich statystyk 5 bramek, a oprócz tego zdobył jedną asystę. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0 dla graczy GOE.

Kolega z drużyny Gajewskiego, Królak rozegrał tylko 18 spotkań. Mimo to, był on bardzo ważnym punktem w drużynie. 16 trafień i 10 asyst. Tylko podczas 4 spotkań nie brał udziału w zdobytych bramkach, a jego największą zdobycz bramkową zanotowaliśmy 15 stycznia, 2019 roku. Tego dnia na własnym stadionie zawodnicy GOE rozegrali spotkanie z Golassso Esport (aktualnie Together Esports). Mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla gospodarzy i to właśnie dzięki wspaniałej asyście Mikołaja rozpoczęła się strzelanina na GOE Arena! Następnie, w 7, 42, 66 i 70 minucie wpisał się na listę strzelców. Warto również wspomnieć, że w tym spotkaniu wszystkie 8 goli zdobył wyżej wspomniany duet strzelecki.

W tym sezonie mieliśmy również jeszcze jeden bardzo mocny duet. Mateusz Bogacz / Mati93_PL i Tomek Wolski / Ronaldo1999 z Devastation Esports. Pierwszy z nich aktualnie reprezentuje barwy ESE 11. Tomek Wolski zmienił scenę FIFA na CS:GO i patrząc na osiągnięcia jego drużyny idzie im bardzo dobrze.
Razem zdobyli 44 bramki co daje 51% zdobytych trafień w Devastation Esports. Oprócz tak dużej ilości bramek Bogacz i Wolski uzyskali wynik 19 asyst w 30 spotkaniach

Mateusz Bogacz zdobył 22 bramki i zanotował 12 asysty. Dzięki takiemu dorobkowi w klasyfikacji kanadyjskiej sezonu 0 zajął 4 miejsce. Najlepszy występ zanotował tego samego dnia co Natsu, 7 stycznia 2019 roku w meczu przeciwko PRIDE. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4 dla Devów, a Mati93_PL zdobył hat-tricka.

Wolski był katem dla wielu zespołów, jednak wydaje mi się, że najbardziej z tego sezonu zapamiętali go zawodnicy Optima Illegal Esports i Paradise (aktualnie Korona Kielce), zapytacie pewnie – dlaczego? Właśnie tym drużynom Ronaldo1999 strzelił po trzy bramki w jednym spotkaniu. 11 grudnia 2018 roku, chłopakom z raju na stadionie Sunrise Arena w 17, 33 i 45 minucie spotkania i 13 stycznia 2019 roku, również na wyjeździe, przeciwko Nielegalnym. Finalnie na stadionie Optima Arena, Devastation wygrało 6:1. Podsumowując jego sezon ligowy, w 24 spotkaniach zdobył 22 bramki i 7 asyst.

 

Sezon 1

Mimo, że w sezonie 1 drużyna znana jako GameOver Esports nie wzięła udziału w lidze (nie wnikajmy dlaczego tak się stało), to rywalizacja również była bardzo duża. Tym razem pojawiły się nowe gwiazdy, nowe wspaniałe duety. Ja osobiście zapamiętałem najbardziej duet napastników z drużyny Fanatics Club. Byli to napastnicy Jakub Dmochowski / JakuuubekSDW i Arkadiusz Ziółkowski / Silver98_PL. 46 bramek i 14 asyst to ich dorobek ligowy. Fanatics Club zajęli ostatecznie 5 miejsce, a wyżej wspomniany duet zdobył 79% trafień tej drużyny. 12 – tylko tyle bramek zdobyli inni zawodnicy to pokazuje jak cenni byli Ci gracze dla całego składu.

Przejdźmy do Dmochowskiego. Rozegrał on 28 spotkań (to daje 100% spotkań w tym sezonie) i podczas tych meczów zdobył 28 trafień i 8 asyst. 2 razy miał serię 5 spotkań z bramką pod rząd. Z ciekawostek warto dodać, że jedyną drużyną przeciwko której nie potrafił strzelić bramki była uwaga, uwaga, Blaugrana.pl! 

Najwięcej bramek napastnik Fanatics Club strzelił 7 maja 2019 roku w spotkaniu przeciwko Royal Tigers. 4 trafienia w 45, 61, 66 i 90 minucie spotkania. Finalnie, Royal Park został zdobyty przez Fanatics dzięki wygranej 2:6.

Arkadiusz Ziółkowski dołączył do ekipy Dmochowskiego przed startem sezonu “1” i trzeba przyznać, że połączenie tych dwóch zawodników było bardzo dobrym rozwiązaniem. 18 bramek i 6 asyst, to dorobek Ziółkowskiego z sezonu numer 1. Ten zawodnik zdobył hat-tricka w dwóch spotkaniach. Zaczniemy od meczu, z którego Ziółkowski oprócz 3 trafień, zagwarantował 3 punkty na wyjeździe na stadionie Nightmares Arena, gdzie w 7, 57 i 85 minucie zdobył swoje bramki. Finalnie spotkanie zakończyło się 0:4 dla Fanatics Club.

Teraz przejdźmy do drugiego spotkania. Rywalem była drużyna Devastation Esports – zespół, który walczył z Paradise o tytuł mistrzowski. Mimo zdobytego hat-tricka w 11 minut, nie wystarczyło to do pokonania ekipy Wolskiego i finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5.

Ten duet dla Fanatics był czymś fantastycznym. W sezonie 0 ta drużyna zdobyła 41 bramek. W sezonie 1 tylko Dmochowski i Ziółkowski razem zdobyli 46 trafień. Myślę, że nie trzeba nic dodawać. Niestety, drużyna Fanatics Club, po zakończeniu sezonu zakończyła swoją działalność, ale duet Dmochowski – Ziółkowski nadal istnieje! W tym momencie reprezentują barwy Wesołych Świąt Esports! Jakub ma po 14 kolejkach 6 bramek i 1 asystę, za to Arkadiusz nadal szuka swojej odpowiedniej formy bo po 10 rozegranych spotkaniach udało mu się zdobyć tylko jedną asystę (asystował Dmochowskiemu). Jednak warto przypomnieć, że okienko transferowe się rozpoczęło, dlatego wszystko może się zdarzyć

Drugim duetem z sezonu “1” jest Bogacz i Winnicki. Tak, wiem, Wolski również strzelał bramki i asystował, jednak pod tym względem był 3 zawodnikiem w drużynie.

Po zwycięstwie Pucharu Polski w Kielcach, apetyt zawodników Devastation Esports na zdobycie mistrzostwa Super Ligi był wysoki. W sumie już przed rozpoczęciem sezonu mówiono, że to właśnie oni, PRIDE i Paradise mieli największe szanse na końcowy triumf w lidze. Finalnie okazało się, że to właśnie ekipa Bogacza zdobyła tytuł. Winnicki i Bogacz zdobyli razem dla swojej drużyny 44 bramki, czyli tyle samo ile Bogacz z Wolskim w sezonie 0! Oprócz bramek asystowali oni 18 razy. 

Zaczniemy od Mateusza Bogacza. Zdobył on 21 bramek i 10 asyst. W sumie 3 razy był zdobywcą hat-tricka. Udało mu się to osiągnąć w spotkaniu przeciwko Paradise, Nightmares Team i United Team Esports.

Najlepszym strzelcem Devastation był Oscar Winnicki / sca_sca10. 23 trafienia i 8 asyst to jego dorobek w sezonie 1. Najlepszym jego wynikiem bramkowym było zdobycie hat-tricka przeciwko Golassso Esport. Te 3 bramki zagwarantowały jego drużynie zdobycie 3 punktów na wyjeździe. Winnicki trafiał do siatki rywala w 33, 48 i 61 minucie spotkania.
Aktualnie Winnicki razem z Mateuszem reprezentują barwy ESE11!

NOWE ROZDANIE

Po 14 kolejkach można powiedzieć, że jest kilka duetów strzeleckich które mogą namieszać w lidze. W tym momencie najlepszy duet ma Polish Vikings Esports czyli Dogor i Majchrzak którzy zdobyli już 26 bramek, co daje 81% zdobytych trafień przez Wikingów! Oprócz tego, ten duet zdobył razem 10 asyst . Jeśli w drugiej części tego sezonu również będą w takiej formie to kto wie, a być może dogonią rekord napastników GOE z sezonu “0” – 54 bramki!
Wikingom depczą po piętach duety z Optima Illegal Esports (18), Euphoria Esports (17), Korona Kielce (15), czy też AVEZ Esport (15).

Na koniec trzeba wspomnieć, że okienko transferowe wciąż trwa, tak więc możemy się spodziewać bardzo ciekawych transferów właśnie napastników i być może powstaną nowe duety, które pociągną swój zespół tak jak robią to napastnicy z wyżej wspomnianego PV.

GET READY TO RUMBLE!!!

[Baziak]