Piąty tydzień zmagań w Super Lidze na platformie XO przyniósł nam zaskakującą zmianę lidera!

Na początku sezonu wszyscy w roli faworytów stawiali przede wszystkim Kredki Mikołaja i FC Shadow Stars, tymczasem Ci pierwsi od początku sezonu musieli odrabiać stracone punkty.
Drudzy, zaliczyli ostatnio trzy remisy z rzędu. 

Wpadki faworytów wykorzystał zespół Polish Airlines, wygrywając dwa swoje spotkania i to właśnie oni są liderem po 10 kolejkach!

Samoloty imponują skutecznością – ostatnie 4 spotkania to 4 zwycięstwa i 11 strzelonych bramek. Duża zasługa w tym ich kapitana, Adrian Konstantynowicz strzelił w tym tygodniu kolejne 3 bramki i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z 12 bramkami na koncie. 

Warto też dodać, że jest to ponad połowa bramek strzelonych przez Samoloty w tym sezonie, co pokazuje jak ważnym jest on ogniwem w swojej drużynie. Najlepszy aktualnie asystent, również pochodzi z ich drużyny  – Wiktor Płaneta, aktualnie 9 asyst. 

Za plecami Polish Airlines wspomniane już wcześniej zespoły Kredek i Cieni. 

Kredki w tym tygodniu odniosły dwa zwycięstwa – pokonali Poland Crew oraz Sicarios. Będą musieli być bardzo skoncentrowani jeżeli chcą zaatakować pozycję lidera, przed nimi ciężkie mecze z Eleven Hunters i Beer Drinkers.

FC Shadow Stars ostatnio w lekkim kryzysie. Stracili pozycję lidera i stracili ją głównie przez słabą skuteczność swojego zespołu. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwie bramki. Nie mają za to problemów z obroną. Jedyną drużyną, która zdołała strzelić im bramkę, a właściwie wszystkie 3, które do tej pory stracili, jest Team Spirit. Przypomnijmy, że było to w 1. kolejce (!).    

Ze swojej formy może być zadowolony zespół Destiny WK. W tej serii spotkań zgarnęli komplet punktów przeciwko Team Spirit oraz Polskiej Furi. Dzięki temu awansowali na 4. miejsce w tabeli. Spisywani przeze mnie na straty przed startem sezonu, udowadniają, że są w stanie powalczyć o wysokie lokaty. 

Trwa kiepska seria Beer Drinkers – w tym tygodniu zdobyli zaledwie punkt. Zaledwie i aż bo trzeba przyznać, że rywale byli bardzo wymagający (FSS i Samoloty). W obecnej dyspozycji Niedźwiedzie powinni szanować ten punkt wywalczony z FC Shadow Stars, chociaż równie dobrze przy odrobinie szczęścia mogły to być i 3 punkty.

W górnej połówce tabeli mamy jeszcze Eleven Hunters oraz Polską Furię. Łowcy odnieśli dwa remisy i stracili dogodną szansę na wyprzedzenie w tabeli Beer Drinkers oraz Destiny WK. 

Polska Furia zdobyła 3 punkty przeciwko Potomkom Husarii i udało jej się utrzymać 7. pozycję.

Potomkowie w swoim drugim spotkaniu poradzili sobie bez problemu z Executors i znajdują się tuż za Furią.

 

W dole tabeli ze strefy spadkowej uciekł zespół Team Spirit pokonując 1:2 Sicarios, spychając ich na przedostatnie miejsce w tabeli.
Powody do zadowolenia może mieć w końcu Warsaw Galacticos. Warszawiacy pokonali 2:0 Executors i pomimo, że nadal są na ostatnim miejscu to złapali już kontakt z zespołami znajdującymi się bezpośrednio nad nimi. Dla Exe to już trzecia porażka z rzędu, mają zaledwie punkt przewagi nad przedostatnimi Sicarios. 

 

W najbliższą niedzielę czeka nas hitowe starcie FC Shadow Stars z Polish Airlines o prowadzenie w tabeli. Łatwo nie będą miały też Kredki Mikołaja, które jak już wcześniej wspominałem zmierzą się z Beer Drinkers oraz z Eleven Hunters. Jest więc szansa, że w poniedziałek po raz kolejny zmieni się lider. Teoretycznie może to być nawet Destiny WK, których czekają mecze z niżej notowanymi Executors oraz Wyklętymi. 

[Kuba]