Witam, witam i akurat Was o nic nie pytam! Nie dlatego, że jestem zgorzkniałym chamem bez krzty uprzejmości, lecz dlatego, że ten artykuł będzie o jednym bohaterze. Kacper Kobielski, znany szerzej jako “Tiger”, napastnik Optima Illegal Esports. Zapytacie się pewnie “a dlaczego akurat Tiger, mój kolega strzelił 6 goli w tym sezonie i to z nim masz rozmawiać, podły redaktorzyno”. Otóż nie tym razem. Kacper popisał się nie lada wyczynem, który wymaga wszystkich pożądanych cech u napastnika: cierpliwości, sumienności, wytrwałości, poświęcenia, a także niesamowitego instynktu pod bramką rywala. Jest to doskonały moment na notkę o tym właśnie graczu, ponieważ dobrnął on do magicznej bariery 50 BRAMEK W ROZGRYWKACH POLSKIEJ LIGI WIRTUALNYCH KLUBÓW! Tiger jest z nami od początku, zawierzył wraz z zespołem naszej lidze oraz naszemu pomysłowi. Powiecie “to nic takiego”. Nie zgodzę się, sam nie byłem tu w tej roli od początku, wydaje mi się, że “Nielegalni”, a więc siłą rzeczy też Kacper są tu z nami dłużej, niż duża część pionu odpowiadającego za organizację całego przedsięwzięcia. Dołóżmy więc do tego niezłą skuteczność i mamy uzasadnienie całej laurki. Nie ja tu jednak jestem bohaterem, tak więc kończę wywód i przechodzimy do najważniejszej części. Czas na rozmowę z autorem 50 bramek w PLWK. 

1. Cześć Kacper! Przede wszystkim, pozwolę sobie w imieniu całej ekipy Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów pogratulować Ci niecodziennego osiągnięcia jakim jest 50 bramek w naszych rozgrywkach. Jakie to uczucie sprzedać tyle sztuk rywalom? Apetyt nie maleje?

Cześć, witam wszystkich! Dziękuje bardzo za zaproszenie jak i za gratulacje. Nie ukrywam, że to bardzo miłe uczucie być zawodnikiem, który przebił granice 50 trafień. Spokojnie (lub nie) apetyt stale rośnie i teraz celuje w setną bramkę. To dopiero będzie osiągnięcie!

2. Każdy napastnik ma swoje ulubione gole, więc mam do Ciebie prośbę. Prosiłbym Cię o wskazanie najważniejszej bramki, którą udało Ci się zdobyć, a także tą, która była według Ciebie najładniejsza.

 Trochę tych bramek się nazbierało, więc ciężko powiedzieć, która bramka była tą ulubioną. Każde trafienie przeciwko Devastation (ESE11) cieszyło mnie jak żadne inne, ponieważ to właśnie z tego klubu trafiłem do Illegal Esports. Najważniejszą bramką będzie jednak trafienie w finale ligi europy IFVPA, który udało nam się wygrać. Najładniejszą natomiast, bramka zdobyta z przewrotki, ale niestety nie pamiętam przeciwko jakiej drużynie.

3. Godny odnotowania jest fakt, że wszystkie z 50 trafień zdobyłeś w barwach Optima Illegal Esports. Co mają w sobie “Nielegalni”, że mimo wszystko nie spróbowałeś nigdzie indziej? 

Jak już wcześniej wspomniałem, do “Nielegalnych” trafiłem z Devastation, gdzie nie otrzymałem szansy na grę w PLWK. Wtedy Illegal nie było tak rozpoznawalne jak jest teraz. Chłopaki zaproponowali mi z miejsca podstawowy skład i tak rozpoczęła się moja przygoda z tym klubem. Największym plusem w naszej drużynie jest atmosfera i sposób w jaki wspólnie staramy się rozwiązywać problemy. Na dodatek nikt w przeszłości na nas nie stawiał, a teraz jesteśmy uważani za jeden z najlepszych klubów na scenie, a ja kocham takie historie!

4. Strzelasz Ty, ale ktoś musi podać. Kim jest zawodnik, z którym złapałeś najlepszą nić porozumienia i dlaczego to właśnie on?

 W poprzednim sezonie był to zdecydowanie aktualny selekcjoner Jaga, z którym to wykręciliśmy chore liczby. Ja zdobyłem koronę króla strzelców, mu przypadło miano najlepiej asystującego zawodnika. Jednak wiele zmieniło się od tamtego czasu. Natomiast najlepiej gra mi się z BartekNG, z którym znam się bodajże od FIFY 12 i w końcu razem możemy reprezentować “Nielegalnych”.

5. Lewa noga, prawa noga, głowa, a może inna część ciała? Czym strzelasz najwięcej bramek w trybie WK? Ja Cię kojarzę przede wszystkim z “wymasterowanej” bańki. Dobrze kombinuję?

 Wszystko zależy od założeń taktycznych drużyny. W FIFIE 19 faktycznie większość moich bramek padła po uderzeniach głową, gdzie kluczowe było dobre ustawienie się w polu karnym, jak i sam silnik gry sprzyjał takiej rozgrywce. W nowej odsłonie jak wszyscy wiemy nie jest to już tak skuteczne. Co za tym idzie całą drużyną postanowiliśmy zmienić styl rozgrywania akcji. Na ten moment w drugim sezonie PLWK mam zdobytą jedną bramkę z głowy i nie zapowiada się na to aby ten dorobek się zwiększył. Cóż pozostaje mi tylko karać bramkarzy uderzeniami z nogi.

6. Podaj TOP3 napastników na polskiej scenie WK.

Szczerze to nie obserwuje tak bardzo „konkurencji” dlatego ciężko jest mi kogoś wymienić. Nieskromnie do tego grona myślę, że mogę zaliczyć siebie oraz Bartosz Fedor i Patryk Bukowski, którzy od zawsze prezentują wysoki poziom. 

7. Grałeś przeciwko niezliczonej liczbie bramkarzy. Z którym było najciężej? Jaki był najlepszy skillowo bramkarz na naszej scenie, którego spotkałeś na swojej drodze?

Ciężko powiedzieć, bo było kilku bramkarzy z niżej notowanych klubów, którzy potrafili wybronić bardzo trudne strzały. Jednak zawsze wysoki poziom prezentowali Anonym i Elektryk i to chyba ta dwójka zawsze sprawiała mi największe problemy.

8. Szybki typerek, jak będzie wyglądało podium Super Ligi po rozegraniu wszystkich kolejek?

To akurat proste.

1. Optima Illegal Esports

2. Korona Kielce

3. Euphoria Esports

9. To by było na tyle, dzięki wielkie za poświęcony czas i życzę spotkania po przekroczeniu trzycyfrowej bariery! 5! 

Dzięki również za wywiad i życzę wszystkim dużo zdrówka!

Od nas to tyle, moim gościem był Kacper “IES_Tiger” Kobielski, a Was zapraszam do śledzenia naszych social media i pamiętajcie – zostajemy w domach!

[Majkel]