Jesteśmy już po czwartej serii spotkań Super Ligi XO. Przygotowałem dla Was cotygodniowe podsumowanie tego co wydarzyło się na ligowych boiskach.

7 i 8 kolejka przyniosła nam najwięcej jak do tej pory remisów. Cztery spotkania zakończyły się podziałem punktów. Były to m. in. spotkania faworytów – punkty stracili zarówno FC Shadow Stars (1:1 z PoLand Crew) oraz Kredki Mikołaja (1:1 z Destiny WK). Żadna z tych drużyn nie wykorzystała więc potknięcia przeciwników.

Z tej szansy skorzystały za to „Samoloty” wygrywając oba swoje spotkania. Jednym z nich była bezpośrednia walka o pozycję w tabeli z Eleven Hunters, z której zwycięsko wyszli Polish Airlines (1:2). Drugie ich spotkanie to wysoka wygrana nad Executors, gdzie popis dał Adrian Konstantynowicz strzelając hat-tricka. Konstantynowicz dzięki tym bramkom jest aktualnie samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Komplet zdobytych punktów pozwolił Polish Airlines nie tylko wskoczyć na drugie miejsce w tabeli ale także odrobienie kilku punktów do lidera – FC Shadow Stars.  Przewaga „Cieni to już tej chwili tylko dwa punkty. Podium zamykają Kredki Mikołaja, które poza remisem z Destiny WK, odniosły też pewne zwycięstwo nad Potomkami Husarii.

Sporym rozczarowaniem tego tygodnia są dwie porażki Beer Drinkers, które jeszcze nie tak dawno były na pierwszym miejscu w tabeli. Widać u nich lekki kryzys. W tej serii spotkań ulegli dwa razy po 1:2 – z Eleven Hunters oraz z PoLand Crew.

PoLand Crew ostatnio wyraźnie na fali wznoszącej. Mimo, że w obu swoich spotkaniach nie byli faworytami, to udało im się zdobyć 4 punkty.

Wyraźną zwyżkę formy można też zauważyć u zespołów Destiny WK i Polskiej Furii. Oba zespoły zdobyły po 4 punkty i umocniły swoją pozycję w środku tabeli. Oba mają też taką samą liczbę punktów w tabeli, a już w przyszłym tygodniu zmierzą się ze sobą w bezpośrednim spotkaniu. Kto będzie górą? Zobaczymy.

Coraz bardziej nieciekawa robi się sytuacja Potomków Husarii. Wygrali wprawdzie skromnie 1:0 z Team Spirit, ale aktualnie błyszczą formą – zwłaszcza tą strzelecką.Po 8 kolejkach mają zaledwie 4 strzelone bramki. Tak mało strzelają jeszcze tylko ostatni w tabeli Warsaw Galacticos.

W kryzysie znajdują się też FC Wyklęci – tym razem zdobyli tylko jeden punkt w starciu z Sicarios. Dla Sicarios również był to jedyny punkt w tej serii spotkań. Podobnie jak Executros, którzy swój punkt wywalczyli w starciu z Polską Furią.

W dole tabeli mieliśmy bezpośrednie starcie zamykających stawkę Team Spirit oraz Warsaw Galacticos. Do tej pory obie drużyny miały na koncie tylko jednej wygranej. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy TS – zwyciężyli 3:0. Może to będzie dla nich impuls do lepszej gry w następnych spotkaniach.

Jeżeli chodzi o Warszawiaków, to jeżeli mielibyśmy poszukać jakichś pozytywów, to na pewno to, że w drugim meczu strzelili dwie bramki i byli blisko wywalczenia punktu przeciwko Polskiej Furii (3:2).

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. Będziemy mogli zobaczyć klika ciekawych pojedynków jak np. starcie Beer Drinkers z Polish Airlines oraz FC Shadow Stars z Eleven Hunters.
“Niedźwiedzie” będą mieli przed sobą ciężki tydzień, bo po starciu z “Samolotami” rozegrają jeszcze mecz z Cieniami. 
Jeżeli o mnie chodzi, to najbardziej nie mogę się doczekać pojedynku mojej Polskiej Furii z Potomkami Husarii Mariusza. Chociaż patrząc na ilość strzelanych bramek przez obie drużyny nie spodziewajcie się kanonady.

[Kuba]