Trzeci tydzień zmagań w Super Lidze PLWK XO przyniósł nam kolejną dawkę emocji!
Nie obyło się bez niespodzianek, powoli zaczyna nam się kształtować czołówka.

Największym zaskoczeniem tej serii spotkań jest zdecydowanie porażka dotychczasowego lidera Beer Drinkers. Niedźwiedzie przegrały z niżej notowanymi Destiny WK aż 0:3. To ich pierwsza przegrana i pierwsze stracone bramki w tym sezonie.
Beer Drinkers stracili tym samym prowadzenie w lidze na rzecz FC Shadow Stars, którzy pewnie pokonali Potomków Husarii (3:0) oraz Destiny WK (0:1). Cienie szybko wróciły do gry i bez wątpienia będą faworytem do końcowego zwycięstwa w lidze. Aktualnie mają tyle samo punktów co Niedźwiedzie i różni ich tylko bilans bramkowy, a ten mają imponujący (15-3).

Straty do czołówki nadrabiają też Kredki Mikołaja – po ostatnich kolejkach i dwóch efektownych zwycięstwach wskoczyli już na najniższy stopień podium. W 5. kolejce wygrali z Executors 4:0, a w szóstej ustanowili rekord tego sezonu jeżeli chodzi o najwyższe zwycięstwo (0:7 z Warsaw Galcticos).

Za nimi Polish Airlines z dwoma remisami na koncie – przeciwko PoLandCrew oraz Polskiej Furii. Gdyby wygrali oba mecze zrównali by się się punktami z FC Shadow Star oraz Beer Drinkers. Nie wykorzystali jednak swojej szansy.

W górze tabeli zwrócić też trzeba uwagę na Eleven Hunters, którzy jako jedyni nie przegrali jeszcze ani jednego meczu, mają natomiast na koncie aż 4 remisy. W ostatnich dwóch meczach zdobyli cztery punkty i na pewno mają aspiracje na dołączenie do czołówki. W przyszłym tygodniu czekają ich mecze, które pokażą czy mają do tego argumenty – zmierzą się z Polish Airlines oraz Beer Drinkers. Spotkania te dadzą nam odpowiedź czy Łowcy są w stanie nawiązać walkę z najlepszymi.

Drugi raz z rzędu cztery punkty w dwóch meczach zdobywa Polska Furia. Poza remisem z Samolotami, wygrywają z Team Spirit. Nie imponują skutecznością w ataku, stracili za to jak na razie tylko 3 bramki w sześciu spotkaniach.

Powodów do zadowolenia w tym tygodniu na pewno nie mają Potomkowie Husarii, Sicarios oraz Team Spirit, którzy nie zdobyli nawet punktu. Sporym zaskoczeniem jest za to zwycięstwo Warsaw Galacticos nad Wyklętymi (1:2). Było to zarówno pierwsza wygrana, pierwsze punkty oraz pierwsze bramki strzelone w tym sezonie przez Warszawiaków.

[Kuba]