Za nami drugi tydzień rozgrywek Super Ligi PLWK na XO. Już po czterech kolejkach widać, że będzie to jeden z najciekawszych sezonów na scenie, w którym każdy może być w stanie sprawić niespodziankę.

Jednym z takich zaskoczeń była z pewnością wygrana zespołu Sicarios z Polish Airlines w 3. Kolejce (3:2). Bohaterem tego spotkania został zdecydowanie autor dwóch bramek dla gospodarzy – Adrian Szulc. „Samoloty”  prowadziły w tym meczu od 14 minuty, ale jeszcze do przerwy straciły 3 bramki i schodziły do szatni z wynikiem 3:1. W drugiej połowie zdołali już tylko strzelić bramkę kontaktową i to Sicarios cieszyli się z trzech punktów.

W 3. Kolejce mieliśmy jeszcze jedną małą niespodziankę. Polska Furia po bramce Wicika pokonała Wyklętych, którzy byli zdecydowanym faworytem bukmacherów. W pozostałych meczach chyba bez większych niespodzianek.

Kredki Mikołaja pewnie pokonały Team Spirit za sprawą dwóch bramek Siajkowskiego.

FC Shadow Stars poradziło sobie bez problemów z Executors 3:0, a dwie bramki i asystę zaliczył Mariusz Pobiega.

Beer Drinkers bez straty bramki wygrało z Warsaw Galacticos, a dwa gole zdobył dla gospodarzy Jakub Plebanek.

Padły również dwa remisy w meczach Eleven Hunters z Potomkami Husarii oraz Poland Crew z Destiny WK.

W 4. Kolejce mogliśmy oglądać mecz na szczycie pomiędzy Potomkami, a Beer Drinkers. Początek meczu był dość wyrównany. Obraz gry zmieniła czerwona kartka w 31 minucie dla napastnika „Niedźwiedzi” – Plebanka. Od tej pory to Potomkowie zdecydowanie przeważali, jednak mimo to Beer Drinkers zdołali wyprowadzić groźną kontrę i wyjść na prowadzenie już 7 minut później za sprawą swojego kapitana Jakuba Promińskiego. W drugiej połowie mimo naporu ze strony Husarii wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze muszą zdecydowanie popracować nad skutecznością. „Niedźwiedzie” pokazały natomiast, że potrafią wyjść obronną ręką nawet z trudnej sytuacji jaką była gra w osłabieniu. Dzięki temu po czterech spotkaniach pozostają liderem z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki. Gratulacje!

Po piętach Beer Drinkers zaczynają deptać FC Shadow Stars, którzy w 4. Kolejce pokonali bardzo wysoko Warsaw Galacticos (0:6). Wynik otworzył Kacper Michalczuk, hat-trickiem popisał się Michał Brzozowski, a dwie bramki dorzucił jeszcze kapitan – Mariusz Pobiega. „Cienie” z 3 zwycięstwami i porażką zajmują 2. miejsce w tabeli, z najlepszym bilansem bramkowym.

Na podium mamy jeszcze Polish Airlines, którzy po wpadce z Sicarios, w czwartym swoim meczu pokonali Team Spirit 2:0 i podobnie jak FSS z 9 punktami, ale gorszym bilansem lądują na 3. miejscu w tabeli.

Sicarios uskrzydleni pokonaniem Samolotów w poprzedniej kolejce, tym razem wygrali wysoko z PoLand Crew (3:0).

Punkty zgubili też typowani na faworytów Kredki Mikołaja remisując z Polską Furią 1:1 i mają już 7 punktów straty do lidera.

Punktami podzieliły się też zespoły Eleven Hunters z Destiny WK. Dla Łowców to już 3 remis w tym sezonie.

Drugą porażkę z rzędu notują natomiast Wyklęci, przegrywając z Executors (2:1).

Tabelę zamyka zespół Warsaw Galacticos, który nadal czeka na pierwszą bramkę w rozgrywkach.