Rozgrywki w Polskiej Lidze Wirtualnych klubów na platformie XO ruszają! Historyczna inauguracja, i co za tym idzie oficjalne dołączenie drugiej platformy do ligi odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 1 marca! Redakcję wzmocniła osoba, która bardzo dobrze zna scenę xboxa i będzie się nią zajmować od kulis. Oto predykcje naszego nowego redakcyjnego kolegi – Jakuba!

 

Wielu z nas, sympatyków (a może już i fanatyków) wirtualnych klubów na xboxie czekało na ten moment od bardzo dawna. Chociaż gdy zaczynałem przygodę z WK nie myślałem nawet, że liga z kilkoma drużynami, w których grało po kilku zawodników, może kiedyś wyglądać jak liga formatu PLWK. Marzenia się spełniają!

W porównaniu z PS4 – Xbox dojrzewał do tego bardzo długo, ale udało się. Mamy nadzieję, że Nasza scena zaprezentuje się z jak najlepszej strony, i jakością zawodników, atrakcyjnością spotkań dorówna”plejce” a kto wie może kiedyś przeskoczy ten na prawdę wysoki poziom…

Pozwolę sobie teraz na subiektywną ocenę szans poszczególnych drużyn w debiutanckim sezonie Xboxa w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów:

W gronie drużyn, które wystąpią w pierwszym sezonie mamy zarówno weteranów, którzy grają już razem od dobrych kilku lat jak i dosyć młode drużyny, które z przytupem weszły do ligi i w ciągu dwóch sezonów zaczęły osiągać spektakularne wyniki.

W walce o Mistrza liczyć się będą dwa zespoły – Kredki Mikołaja oraz FC Shadow Stars. Obie drużyny postawiły na sprawdzonych zawodników, i nie dokonywały wielu roszad w kadrze, dlatego moim zdaniem w tym sezonie mają największe szanse na wygraną. Jeżeli miałbym typować kogoś na czarnego konia to byłby to drużyny Eleven Hunters oraz Polish Airlines. Zwłaszcza „Samoloty” po świetnym ostatnim sezonie na pewno mają chrapkę na dołączenie do czołówki. Najbliżej tej tzw. topki będą też FC Wyklęci, których obrona na początku sezonu imponowała formą była niczym monolit, kulała natomiast skuteczność – jeżeli poprawili ten element, to według mnie mogą walczyć o wysokie lokaty.

Na środek tabeli, czyli solidny ligowy byt – Beer Drinkers, Potomków Husarii, Poland Crew, Team Spirit oraz swoją Polską Furię. Wspomniane zespoły są stabilne kadrowo, mają wielu doświadczonych zawodników na niezłym poziomie i jeżeli nie wydarzy się u nich nic złego powinny wywalczyć spokojnie utrzymanie. Na walkę o puchary może to jednak nie wystarczyć przy tak dużej konkurencji w czubie tabeli. 

Wydaje się, że do ostatniej kolejki o utrzymanie w superlidze będą walczyć Sicarios, Warsaw Galacticos, Destiny WK, Executors. Dwóm pierwszym ekipom daję na tą chwilę największe szanse na utrzymanie. Destiny WK to zdecydowanie najniżej notowany zespół w stawce, a Executors z obecnymi problemami kadrowymi też może mieć kłopot z walką o pozostanie w lidze.

Nikomu nie odbieramy szans, wielokrotnie piłka nożna również ta wirtualna pokazywała, że skazywani na pożarcie potrafią wspiąć się na wyżyny i zaskakiwać, dlatego o ile „na papierze” moje przewidywania prezentują się w podany wcześniej sposób, to jestem pewien że liga zweryfikuje, i dojdzie do wielu zwrotów akcji i zaskoczeń.

 STAY STRONG BECAUSE XBOX IS COMMING!

[JAKUB]