VFC Spartans to beniaminek Super Ligi, w którego szeregach można znaleźć wielu zaprawionych w bojach zawodników, z doświadczeniem na różnych platformach. Karol Desecki – przywódca, kapitan dzielnych Spartan, odważnie jak przystało na prawdziwego lidera odpowiedział na zaproszenie i udzielił odpowiedzi na kilka pytań. Czy Karol okaże się prawdziwym Leonidasem, pokaże zdolności przywódcze, a jego drużyna nawiążą do legendarnych „300” i z sukcesem stawi opór reszcie ligowej stawki? Jaki plan na pierwsze mecze ma wyrafinowany strateg? Na te, i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej! Zapraszam!

PLWK: Czołem dzielny przywódco Spartan! W jakiej formie znajduje się  Twoja ekipa tuż przed starem ligi? Jak przebiegały przygotowania? Czy jesteś z nich zadowolony?

Karol Desecki: Cześć! Na tym etapie nasze przygotowania przebiegają dwutorowo. Z racji premiery nowej edycji Fifa 20 poświęcamy część czasu na rozwój swoich wirtualnych gwiazd tzw. nabijanie „overalla”. Kolejnym ważnym aspektem jest trening i dążenie do poprawy organizacji gry. Czas pomiędzy rozgrywkami to dobry moment na uporządkowanie kadry, więc staramy się także wzmocnić nasze szeregi, jednocześnie wprowadzając nowych zawodników w zasady funkcjonowania zespołu. Myślę, że udało nam się odpowiednio przygotować do startu rozgrywek.

Okno transferowe było w waszym wykonaniu burzliwe? Czy przewidujecie jeszcze jakieś roszady, możesz coś zdradzić?

 Z racji wywalczonego awansu do rozgrywek Super Ligi  PLWK, oraz rywalizacji w innych ligach zdecydowaliśmy się wydłużyć rekrutację i poszukać 2-3 wartościowych wzmocnień. Budowa zespołu to proces, trwający już od dłuższego czasu przykładam do tego dużą wagę.
Z ostatnich transferów warto wspomnieć przyjście Lukinooo1987, Hardwell28PL, GrzEsiu23 czy powrót do nas XKert_18. Priorytetem stało się dla nas zabezpieczenie pozycji bramkarza i myślę, że nasz ostań nabytek Dominik20171 zapewni nam spokój między słupkami. Na tą chwilę staramy się dopiąć jeszcze transfery  2 graczy ale jak głosi powiedzenie transfery lubią ciszę dlatego poczekamy z ich ujawnieniem.

Do czego 22 Spartan będzie dążyć w tym sezonie?

Naszym celem na ten sezon była kwalifikacja do Super Ligi. Skoro już jesteśmy, to na pewno będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Zdajemy sobie sprawę z jakości, oraz siły poszczególnych zespołów, oraz jak będzie to dla nas trudny sezon. Jednak nie po to walczyliśmy o miejsce w tej lidze, by spocząć na laurach czy żyć samym awansem. Zrobimy wszystko by utrzymać się w lidze na kolejny sezon.
W pucharze jeśli wszystko dobrze się poukłada tj losowanie+ drabinka. Chcielibyśmy zagrać w finale!!!( śmiech) 😉

Wiadomo, że mówienie o swoich słabych stronach jest trudnym i z reguły niechętnie podejmowanym tematem, ale może zechcesz powiedzieć jaka jest największa pięta Achillesowa VFC SPARTANIE?

Może nie największą wadą, ale trochę słabszą  stroną na chwilę obecną jest środek pola i kontrola tempa gry. Jednak zmienia się to z dnia na dzień.
Wyjście spod wysokiego pressingu, to rzecz nad którą musimy popracować.

Jak zespół przyjął nową edycję FIFY? Zawodnicy wypowiadają się na jej temat negatywnie, czy w samych superlatywach?

Akurat z ocenami wypadałoby się wstrzymać, tak naprawdę dopiero poznajemy nową edycję. Z poprzednich edycji wiemy, że kolejne aktualizacje, które mają poprawić błędy gry działają czasami wręcz odwrotnie, pogarszając rozgrywkę. Pierwszy odbiór gry jest jednak pozytywny, podoba nam się grywalność tej edycji, czekamy  na to co przyniesie rozwój naszych wirtualnych gwiazd!

Kto na zakończenie sezonu będzie spijał śmietankę, i świecił w blasku fleszy, a kto zostanie „stracony” i będzie musiał pożegnać się z najwyższym szczeblem rozgrywek?

Myślę że nie będę szczególnie oryginalny kiedy wskaże ekipy Izkako, Korony Kielce czy ESE11 jako faworytów do końcowego zwycięstwa. Poziom wydaje się dość wyrównany i przynajmniej kilka ekip może sprawić niespodzianki i liczę, że jedną z nich będziemy My. Biorąc także pod uwagę, że czołowe kluby grają na kilku frontach sezon powinien obfitować w niespodzianki i dostarczyć emocji do samego finiszu. Kto spadnie? Pokaże czas!

Kim są tak właściwie Spartanie?

Grupą dobrych kupili, która wspólnie dąży do zbudowania zespołu na wysokim poziomie pamiętając o dobrej zabawie.

Co myślisz na temat Wirtualnych Klubów biorąc pod uwagę Polską scenę?

Polska scena  wychodzi z podziemia, stając się z jednej strony coraz bardziej profesjonalna w zarządzaniu, a z drugiej także medialna. Powstanie PLWK, pierwsze gale z LAN, ilość powstałych dobrze zarządzających klubów to wszystko sprawia, że z optymizmem patrzę na rozwój tego trybu. Z oczywistych względów na tą chwilę jest w cieniu FUT i wymaga także więcej pracy ze strony twórców gry, ale liczę, że znaczenie sceny WK będzie stale rosnąć.

Przez jeden dzień stajesz się twórcą gry, na czym się skupiasz?

Zwróciłbym uwagę na możliwość powrotu gracza po tym jak straci połączenie z serwerem. Dodaję więcej opcji treningu dla wybranych formacji. Przykładam się do tego by produkt, za który płacimy niezłe pieniądze był bardziej dopracowany w chwili premiery.

Dostajesz złotą kartę, możesz ściągnąć do zespołu jednego wybranego przez siebie zawodnika, kto to będzie?

Trudne pytanie, spotykam wielu utalentowanych graczy, ale nie jestem w stanie wymienić jednego nazwiska. Zawsze byłem zdania, że liczy się kolektyw, a nie jednostka. Patrząc jednak pod kątem pozycji postawiłbym na klasowego środkowego obrońcę.

Dziękuję za poświęcony czas, mam nadzieję, że dorównacie postaciom z bitwy pod Termopilami, i że 22 dzielnych Spartan nie złoży broni przed żadnym przeciwnikiem! Powodzenia!

Wielkie dzięki! Trzymajcie za nas kciuki, dopingujcie, zapowiada się bardzo emocjonujący sezon!

[NEVER]