Michał Kurczych, znany szerszej publiczności jako Vip_Zip89 – kapitan tryumfatora tegorocznego Pucharu Polski Wirtualnych Klubów czyli zespołu Izako Boars, uznawany za najlepszego obrońcę na scenie chętnie zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie zbliżającego się wielkimi krokami kolejnego sezonu Super Ligi Wirtualnych Klubów!

PLWK: Cześć! Opisz pokrótce przygotowania do nowego sezonu. Jak przebiegają, do czego przywiązujecie największą wagę?

Vip_Zip89: Siema! Przygotowania do samego sezonu zaczynamy regularnymi treningami, które opierają się głównie na dużej ilości gry, do tego rozwiązania taktyczne stałe fragmenty i dostosowanie odpowiednich parametrów dla rożnych graczy z klubu tak, aby cała 11 w meczach była odpowiednio zrównoważona względem gry w ataku, pomocy czy obronie.

Jak się ma sytuacja kadrowa, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik? Przewidujecie jeszcze jakieś transfery? Jak szatnia zareagowała na ewentualne nowe transfery przychodzące i wychodzące?

Na dzień dzisiejszy kadra klubu jest kompletna, sprowadziliśmy kilku fajnych zawodników, generalnie ze stałej 15 osobowej ekipy nikt nas nie opuścił. Latem testowaliśmy około 6-7 graczy, i po tej selekcji kilku zostało z nami na stałe z czego jestem bardzo zadowolony. Pozyskaliśmy kilku młodych, naprawdę ambitnych graczy takich jak Mitek czy Sebwar, ale też z drugiej strony kilku starych wyjadaczy ze sceny, którzy na pewno nas wzmocnią.

O co powalczy w tym sezonie Izako Boars?

Cele postawione przez zarząd organizacji są jasne, zawsze gramy o wygranie wszystkiego, nigdy nie będziemy zadowoleni z drugiego miejsca. Wkładamy we wszystko dużo czasu i serca, dążymy do tego by wygrywać, chcemy być najlepsi!

Co jest największą siłą Waszego zespołu, a nad czym musicie jeszcze popracować?

Myślę, że największą siła tego zespołu jest trzon, tzw. kręgosłup składu, który gra razem od kilku lat. Ważne jest to, że gracze rozumieją się na boisku bez słów. Wada? Hmmm… ciężko jakąś wskazać, ale jeżeli miał bym coś wymienić, to chyba tylko to, że obok mnie na PO biega, Julek który jest za Barcelona a ja kocham od dziecka Real! (śmiech)

Jakie są Twoje odczucia towarzyszące nowej, jubileuszowej odsłonie naszej ulubionej „kopanki”?

Jeżeli chodzi o Wirtualne Kluby, to jest bardzo pozytywnie! Oczywiście jest kilka błędów, które twórcy gry musza poprawić. Jeżeli chodzi o sam gameplay jest naprawdę przyjemny, to na plus!  Minusem jest niewątpliwie nowy kreator gwiazdy, moim zdaniem stary był lepszy.

Powiesz coś o pozostałych ekipach wchodzących w skład Super Ligi PLWK? Kto Twoim zdaniem zaskoczy kibiców w tym sezonie? Pokusisz się o wytypowanie króla strzelców?

Pewnie nie będę oryginalny, ale obstawiam, że walka o końcowy tryumf rozegra się między Izako, Pride, ESE11, Koroną, Illegal, oraz Avez. Chyba nikt się nie obrazi, ale taka jest rzeczywistość naszej sceny. Co do statystyk indywidualnych to wróżenie z fusów, więc zostawię to Wróżbicie Maciejowi.  Kandydatów do spadku, nie wymienię.

Gdybyś miał scharakteryzować opisać swój zespół jednym słowem to…?

Wysoki szybki pressing, cały czas do przodu!

Masz jakieś swoje przemyślenia na temat rozwoju wirtualnych klubów, jeśli chodzi o e-sport w kraju i na świecie?

Ojjj to dobre pytanie! Jednak, żeby opowiedzieć wszystko co bym chciał, to bym musiał esej napisać (śmiech). Uważam, że kierunek rozwoju WK w Polsce jest odpowiedni, ale chciałbym większego scalenia lig. Jest tego za dużo, mam wrażenie, że powstała zła rywalizacja. Wolałbym jedną mocną Pro ligę i 2 średnie pod nią, z systemem awansów i spadków.

Gdybyś miał wpływ na tworzenie gry w tej lub nowej odsłonie co dodałbyś do trybu wirtualne kluby?

Dla smaczku i otoczki oczywiście rozbudowałbym kreator herbów, koszulek, żeby można było dodać swoje klubowe logo do gry, super byłaby możliwość projektowania spersonalizowanych butów np. z Nickiem, czy tak długo wyczekiwana ławka rezerwowych, aby w meczu np. w 70 minucie mógł wejść zmiennik z pełna staminą. To by było coś!!!

Gdybyś mógł wyjąć jednego zawodnika z dowolnej drużyny i przenieść do swojej to kogo i dlaczego?

Ostatnio udało mi się pozyskać jednego gracza, którego bardzo chciałem od dawna mieć w klubie. Jest jeszcze jeden chłopak, biega z przodu w Pride i może kiedyś uda mi się go ściągnąć do Izako, chociaż będzie to ciężkie do sfinalizowania,  znając jego przywiązanie do barw daje 5% szans na ten transfer, ale nigdy nie mów nigdy!!!

Na koniec, co chciałbyś przekazać fanom swojej drużyny?

Śledźcie naszą sekcję i trzymajcie kciuki za naszą drużynę, a my postaramy się o jak najlepsze wyniki dla Watahy Dzików!!!

Dziękuję za poświęcony czas! Powodzenia w rozgrywkach!
Dziękuje za zaproszenie, pozdrawiam!

[NEVER]